Факультет психології і соціальної роботи (архів)

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти та освітнього менеджменту

Кафедра психології

Кафедра дошкільної освіти

Абітурієнтам

Навчально-методичний кабінет

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти.

Центр соціально-педагогічних досліджень

Новини факультету

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи Ніжинського державного університету імені М.Гоголяу межах проекту «Наукова весна» провелаВсеукраїнську студентську науково-практичну конференцію«Студентський науковий вимір соціально-педагогічних проблем сьогодення».

В умовах сучасного розвитку українського суспільства актуалізується проблема соціального виховання підростаючого покоління, відбувається становлення соціально-педагогічної парадигми виховання у цілому. І така ситуація потребує наукового підходу до її вивчення та аналізу з боку як відомих учених, так і початкуючих молодих науковців, студентів, зокрема.

Тому метою конференції було консолідувати науково-практичні сили дослідників-початківців студентів, аспірантів щодо вироблення концептуальних підходів до здійснення соціального виховання дітей та молоді у світлі сучасних  політичних та соціокультурних викликів.

У конференції брало участь 75 осіб з різних вищих навчальних закладів України (ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка, Запорізький національний університет, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, Індустріально-педагогічний технікум КІ СумДУ, ДЗ „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка) та Ніжинського державного університету ім.М.Гоголя.

У контексті актуальних аспектів заявленої теми учасники конференції на пленарному засіданнях обговорили: вибір студентською молоддю  пріоритетних соціальних проблем в Україні та Польщі; проблему соціальної відповідальності молоді та шляхи її формування, ситуацію комп’ютерної залежності як прояв адиктивної поведінки підлітків; досвіду використання методу казкотерапії у соціально-педагогічній роботі з онкохворими дітьми; питання  профілактики синдрому дефіциту уваги та гіперактивності у дітей дошкільного віку; проектний підхід у покращенні життєвих навичок вразливої студентської молоді з досвіду роботи молодіжного клубу «Пробудження».

Своє бачення сутності та шляхів вирішення соціально-педагогічних проблем учасники конференції висловили під час роботи 3 секцій (науково-теоретичні аспекти соціальної педагогіки; технологічний підхід до надання соціальної підтримки різним категоріям населення; проблемне коло соціально-педагогічної роботи з різними категоріями дітей та молоді )та майстер-класів («Абетка взаємостосунків для юнаків і дівчат», «Анімаційна діяльність у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку»).

Учасники конференції після обговорення питань порядку денного прийняли резолюцію, де погодили:

1. Сприяти і надалі науково-методичній підтримці  студентів дослідників-початківців та молодих науковців у процесі їх професійної підготовки як фахівців соціальної сфери, підвищення їхньої професійної компетентності.
2. Підтримати розвиток системи інформаційного обміну між дослідниками-початківцями з України та інших країн щодо вивчення соціально-педагогічних проблем суспільства.
3. Активно презентувати та розповсюджувати створений науковцями-початківцями науково-методичний доробок щодо соціального виховання дітей та молоді в Україні.
4. У наукові дослідження студентів впроваджувати основні положення соціально-педагогічної парадигми виховання, що забезпечує використання нових механізмів формування особистості відповідно до нових соціальних викликів і потреб практики.
5. Теоретико-методичні орієнтири досліджень соціально-педагогічних проблем сьогодення визначати відповідно до шляхів реалізації у сучасних умовах найкращих інтересів дитини.
6. Приділяти увагу розвитку теорії і практики соціального проектування як інноваційної технології соціально-педагогічної роботи та реформування простору культури особистості та її найближчого середовища.
7. Посилити співпрацю молодих науковців і фахівців практичної сфери, представників державних інституцій, неурядових організацій та місцевих громад у процесі вивчення соціально-педагогічних проблем у реаліях сьогодення.