У Ніжині є кому професійно готувати сучасних спеціалістів!

Олександр Самойленко трудиться ректором одного з найстаріших та найпрестижніших вишів України – Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя – з квітня 2016-го року.

У конкурсі на посаду очільника гоголівського вузу він переміг упевнено – більшість трудового колективу (майже три чверті!) Олександра Григоровича підтримала. Бо все своє життя, після закінчення вишу, він працює тут. Протягом 23 років займав різні посади: асистента, доцента, заступника декана, завідувача кафедри, а також – проректора (останні вісім років), доки наказом Міністерства освіти і науки України Олександра Самойленка призначили ректором в університеті, який давно став для нього рідним. Власне, за фахом він – історик, свого часу закінчив Чернігівський педуніверситет імені Тараса Шевченка.

– Олександре Григоровичу, попри нові обов’язки, ви й нині продовжуєте викладати.

– Так. І я вважаю, що це – правильно. Керівник має сам бути практиком, адже з середини краще розуміти ті процеси, які відбуваються у вищій освіті в наш час. Як відомо, після прийняття закону про вищу освіту відбувається її реформування, а це – дуже багато різноманітних заходів та нововведень, які потребують гарних знань і практичного досвіду. Втім, водночас я займаюся і науковою роботою – завершую зараз докторську дисертацію й сподіваюся, що найближчим часом відбудеться її захист. Наразі на сьогодні я – кандидат історичних наук.

Детальніше ...

Студенти та учителі шкіл навчалися управляти мотивацією підлітків до вивчення біології.

На природничо-географічному факультеті відбувся семінар-тренінг «Психологічні та методичні аспекти розвитку у підлітків інтересу до біології».  Це вже другий спільний проект кафедр біології та психології спрямований на розвиток ефективної співпраці між усіма сторонами, які  забезпечують якісне проходження практики студентів у школах міста. У його роботі взяли участь студенти-біологи, вчителі біології та методисти з педагогіки, психології та фахових методик університету. Загалом близько 40-ка учасників.

Детальніше ...

Новорічний ранок для дітей

28 грудня 2016 року в культурно-освітньому центрі «Юність» відбувся новорічний ранок для дітей співробітників Ніжинського державного університету, організований соціально-гуманітарним відділом за підтримки профкому співробітників НДУ. Діти переглянули новорічну виставу. У головних ролях були студенти нашого вузу Курило Ярослав, Гузь Оксана, Власенко Ірина, Пластун Карина, Бородуха Марина, Бузюн Альона, Квітковська Аліна та Пилипенко Михайло. Діти мали змогу показати свої таланти в декламуванні віршів, за що були нагороджені солодкими подарунками від Діда Мороза, Снігуроньки та казкових героїв дійства.

Детальніше ...

Звіт ректора Самойленка О.Г. про діяльність Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя у 2016 році

27 грудня в актовому залі нового корпусу відбулась конференція трудового колективу.

Детальніше ...

Газета допомагає

Шосте число газети «Український дім» завершило 2016 рік і розпочало 2017-й. Видання Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського держуніверситету імені Миколи Гоголя  на першій сторінці вітає всіх одновірців на етнічній батьківщині і за її межами  з Різдвом Христовим, яке наснажувало на самовіддане служіння Україні  великих патріотів: Михайла Грушевського, Маркіяна Паславського, Ореста Субтельного, Миколу Могилянського. Про них наші публікації. А ще про українсько-польські наукові конференції в Гоголівському виші, про культурно-мистецьке життя українців в Угорщині, про інтелектуальну інтеграцію в Крим через презентацію антології «Крим, який ми любимо».

Детальніше ...

Інтерв’ю з капітаном команди КВН "Дуракам закон не писан" Іванюком Сергієм

 У Ніжині є чимало талановитої молоді, обдарованих та творчих митців, науковців, спортсменів, майстрів своєї справи, які виборюють першість та показують свої вміння на різноманітних обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях, конкурсах, міських (і не тільки) заходах. Дивлячись на творчі здобутки дітей, юнацтва, студентства, відчуваєш гордість за своє місто та країну. 

Детальніше ...

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-43-07

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонни довідник

Партнери

     

   

Google Analytics Alternative