Факультет психології і соціальної роботи (архів)

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти та освітнього менеджменту

Кафедра психології

Кафедра дошкільної освіти

Абітурієнтам

Навчально-методичний кабінет

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти.

Центр соціально-педагогічних досліджень

Новини факультету

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти.

У сучасній спеціальній освіті наголошується на «повній інклюзії»: парадигмі, в якій спеціальна, загальна та вища освіта зливаються в єдину освітню систему, де всім особистостям є місце, не зважаючи на будь-які особливі освітні потреби.

Створений ННЦ РІО рішенням Вченої ради НДУ імені Миколи Гоголя 16 жовтня 2018 року при кафедрі соціальної педагогіки і соціальної роботи дає можливість кожному учаснику навчально-виховного процесу приєднатися і мати зв’язок зі освітнім соціальним середовищем, культурним й організаційним життям університету.

Основними напрямками діяльності ННЦ РІО виступають:

Науково-дослідницький:

Тема наукових досліджень: Удосконалення і розвиток системи інклюзивної освіти шляхом розробки і впровадження інноваційних технологій супроводу інклюзивного навчання.

Механізми реалізації:

1. Організація наукових досліджень з визначеної теми викладачів НДУ імені Миколи Гоголя та провідних науковців України та зарубіжжя.
  2. Вивчення міжнародного і вітчизняного досвіду організації інклюзивного навчання (Польща, Китай, Туреччина, Ізраїль).
  3. Участь в організації і проведенні міжнародних, всеукраїнських, регіональних наукових конференцій та наукових зібрань.
  4. Публікації монографії з визначеної теми досліджень, наукових збірників та науково-методичної літератури.

Освітній:

Механізми реалізації:

1. Розробка освітніх навчально-методичних комплексів навчальних дисциплін ОП 011 «Позашкільна та інклюзивна освіта».
  2. Підготовка фахівців інклюзивної сфери за означененою освітньою програмою.
  3. Підготовка фахівців супроводу інклюзивного навчання за сертифікаційними програмами.

Методико-прикладний:

Механізми реалізації:

1. Створення дозвіллєвого центру вихідного дня для дітей з інвалідністю та їхніх сімей.
  2. Розробка і впровадження інноваційних технологій творчого розвитку дітей з інвалідністю.
  3. Створення сучасного експериментального реабілітаційно-релаксаційного майданчика для дітей дошкільного віку.
  4. Розвиток партнерської взаємодії з реабілітаційними закладами, ресурсними центрами та Спілкою дітей і батьків з інвалідністю м. Ніжина, Чернігівського регіону.

Читати положення