Факультет психології і соціальної роботи (архів)

Деканат

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти та освітнього менеджменту

Кафедра психології

Кафедра дошкільної освіти

Абітурієнтам

Навчально-методичний кабінет

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти.

Центр соціально-педагогічних досліджень

Новини факультету

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Відгуки про нас

У цій рубриці зібрані відгуки про роботу нашої кафедри деяких випускників. Ми дуже вдячні їм за теплі слова і побажання.

Нам дуже пощастило з нашими студентами-психологами, ми завжди раді вам!

Якщо Ви теж хочете залишити відгук про нашу роботу, про період свого навчання в НДУ ім. М.Гоголя, пишіть:

e-mail: kaf.psy@ndu.edu.ua

Facebook: сторінка «Психологія в Ніжині» https://www.facebook.com/psy.nizhyn

Завжди раді спілкуватися з Вами!

Завжди чекаємо на вас, наші найкращі психологи!

З повагою та теплом, кафедра загальної та практичної психології НДУ ім.М.Гоголя

 

***

Я, Салівон Наталія, закінчила мій улюблений виш НДУ ім. Миколи Гоголя у 2011 році. Подальший шлях становлення на професійному поприщі для мене був складним, але й різноманітним, і цікавим водночас...Та що там....він досі продовжується...

У процесі навчання я однозначно зрозуміла, в якому напрямку я хочу рухатися – це психотерапія, психологічне консультування. На базі нашого університету проводились всеукраїнські конференції, де я мала змогу побачити в роботі кожен із методів психотерапії, також вивчення теорій особистості також мало вплив на занурення в теоретичні основи кожного методу...

Завдяки таким предметам психологічного спектру, як спочатку «Загальна психологія» і далі – «Психологія особистості», «Основи клінічної психології», «Основи патопсихології», «Конфліктологія», «Основи психологічного консультування та психокорекції» ... – викликали нездоланний інтерес і також мали вплив на вибір мого професійного шляху.

Я безмежно вдячна викладачам кафедри загальної та практичної психології та дошкільної освіти за вклад у формування мене як особистості, як фахівця! Радію, що закінчила саме цей ВНЗ, саме в тому році, в якому закінчила, що знаю саме тих викладачів, хто був поряд усі 5 років, що знаю саме тих людей, з якими ми проживали наше незабутнє студентське життя!

Пам'ятаю кожного з теплом у серці....

Велике Дякую та Низький Уклін!

Я обрала метод гештальту для подальшого вивчення і в 2011 році успішно завершила 1 ступінь. Після завершення навчання я працювала в школі практичним психологом. Далі – соціальним робітником у Києві. Потім – психологом, корекційним педагогом у приватному садку "Дитина з майбутнім" (садок з особливостями розвитку), де мала змогу брати участь у розробці діагностичної таблиці для дітей, враховуючи вікову періодизацію вітчизняних психологів.

Була присутня на триденному інтенсивному тренінгу доктора клінічної психології, професора університету Agrosy (Сан-Франциско) Вірджінії Бассі, в рамках свого візиту до Києва.

Брала участь у курсі "Програма реабілітації і соціальної адаптації дітей з РАС", який проводив центр реабілітації і інвалідів дитинства "Наш Сонячний Світ". Успішно закінчила спецкурс " Психологія стресу та способи боротьби з ним "(Київський університет імені Бориса Грінченка) Також мала честь побувати на вебінарі Л.М.Собчик "Психодіагностика в психологічному консультуванні", "Психодіагностика: норма, акцентуація й патологія"

Зараз я вже восьмий рік живу в Греції, де працюю корекційним педагогом та тьютером для дитини з РАС, надаю консультації батькам особливих дітей з приводу виховання, організації режиму дня та здійснюю їх психологічний супровід!

У роботі з особливими дітьми важливо правильно підібрати методи, враховуючи їх індивідуально-психологічні особливості. Зокрема, я використовую інтегральний підхід і сама складаю план розвитку. Все це здійснює вплив на динаміку їх розумового та особистісного розвитку.

У другій половині дня я займаюся психологічним консультуванням дорослих, російсько- та україномовних, з різних країн світу – онлайн та офлайн.

  • Проблеми, з якими я працюю це:

  • питання сенсу життя,

  • низька самооцінка,

  • відчуття самотності,

  • міжособистісні стосунки тощо.

Якщо є запити проводжу тренінги для мігрантів; пишу авторські статті.

Консультування та психотерапія займає в моєму житті провідну роль і я маю намір повністю зануритися в це поле діяльності. Зараз я планую повернутися до України і в жовтні вже продовжу навчання на другій ступені гештальттерапії.

Не дивлячись на великий розрив між проходженням 1 і 2-го ступенів (10 років) мені дозволили продовжувати навчання.

Тому маю пораду майбутнім психологам: якщо ви маєте намір стати психологом-консультантом, психотерапевтом – не гайте часу, бо навчання відповідає принципу неперервності.

Що допомагало мені в ці останні роки, коли не було змоги відвідувати навчальні програми та семінари?

Це постійний саморозвиток, самовиховання: читання класики психотерапії, психологічної літератури, пошук нових ідей тощо.

Все це допомагає тримати свою психіку в тонусі, що важливо і необхідно для кожного фахівця.

Наталія Салівон, випускниця 2011 року.

***

Усім привіт!

Я – Волкова Любов, випускниця 2004 року, практичний психолог вищої категорії, методист, фотограф.

17 років займаюсь улюбленою справою. В 2006 році отримала ступінь магістра в НПУ імені М.П. Драгоманова. У 2013 році пройшла передзахист кандидатської дисертації в Інституті соціальної та політичної психології НАПН України. Маю підготовку за напрямками: дитяча психіатрія, КПТ, арт-терапія та фототерапія. Працюю практичним психологом у ліцеї «Гранд» м. Києва.

Окрім психології, значна частина мого життя присвячена фотографії.

У підлітковому віці я зацікавилася магією фотографії, але професійних шлях як фотографа розпочався тільки у 2012 році, коли закінчила базовий курс навчання у Санкт-Петербурзькій Школі фото- і телебачення. У 2014 році вирішила пройти повний курс навчання за спеціальністю «фотограф» у фотошколі «Купідон» при Українському інституті телебачення, радіомовлення і преси. У 2019 році підвищила свій освітній рівень і закінчила курс «Відеозйомка та монтаж відео» при Київській школі фотографії.

За весь час навчання спробувала себе у ролі фотографа-портретиста, дитячого фотографа та анімаліста. Також мене цікавить аналоговий процес, альтернативні способи друку.

У 2016 році взяла участь у конкурсі фотографій на тему: «Закохані в Київ: чарівні фотографії столиці», організатором якого була газета «Сегодня». Моя фотографія Миколаївського костьолу зайняла перше місце.

У 2020 році у м. Києві, а потім у м. Буринь було відкриття моєї фотовиставки про долю безпритульних тварин «ДаНайда. Реальні історії про добро». Наступний фотопроект «72 кадри. Про бажаннях за 30 секунд» (грудень 2020 року) був присвячений перехожим та їх бажанням.

У своїй роботі поєдную фотографію та психологію. Моя розвивальна програма «Формування та розвиток соціальних компетенцій підлітків за допомогою фотопроектів» отримала відзнаку на Всеукраїнському конкурсі авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у 2021 році.

Дякую рідній кафедрі загальної та практичної психології, нашим викладачам за знання, любов і тепло, що допомагають мені в житті.

Навчання у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя стало фундаментом у моїй професійній діяльності. Здобувши вищу освіту, змогла одночасно працювати соціальним педагогом та практичним психологом. Це стало можливим завдяки ґрунтовній теоретичній та практичній підготовці. Спогадів багато, але зараз спливає в пам’яті наша практика в Ніжинському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та її харизматичний керівник Подпоріна О.В. Ми тоді настільки «увійшли» в роботу, що стали кращими волонтерами і про нас написали у місцевій газеті. Вдячна всім викладачам нашого «соціально-гуманітарного факультету». Для мене була велика честь навчатися у вас.

 

Любов Волкова, випускниця 2004 р.

***

Доброго времени суток)

Меня зовут Наталья, я сейчас работаю в сфере психологии на 100 % Начинаю частную практику, подрабатываю психологом в школе. Планирую больше уходить в частную практику. Не смотря на столь долгий переход из одной сферы в другую, по-прежнему энтузиазм и вдохновение связать свою дальнейшую деятельность с психотерапией только увеличивается.

Сейчас обучаюсь на второй ступени гештальт терапии, завершила две специализации: "Нарушение пищевого поведения" и "Экзистенциальная парадигма в гештальт терапии". Теперь без психологии просто не представляю свою жизнь.

Очень благодарна нашему университету НДУ за обучение, за то, что большинство преподавателей работают "на своем месте", что очень способствовало развитию ещё большего интереса во время обучения.

Наталия Дарнопых, г.Чернигов, выпускник 2016 р.

***

Я Бібік Юлія, з 2018 року працюю заступником директора з виховної роботи Класичного фахового коледжу Сумського державного університету, з 2005 по 2018 рік – працювала практичним психологом у цьому ж закладі.

Психологія – покликання мого життя!!!

Тому вона завжди йде зі мною.

Є членом ГО «Молодіжна організація студентів «Новий час», була автором декількох проєктів, що отримали фінансування від Конотопськоі міської ради. Це проєкти «Здоровий вибір» та проєкт «Відповідальність починається з мене». Ці проєкти мають психологічну складову. Зараз проходжу навчання у Артема Федорова за програмою “Терапія консультування пар».

Консультую у приватній психологічній практиці.

Дякую вам, любі викладачі! Серце переповнює любов і вдячність та яскраві спогади справжнього студентського життя !!!

Я багато отримала під час навчання для старту в свою професію…

Моїм вчителям великий привіт, теплі обійми, безмежна вдячність!!!Добра вам та міцного здоров’я і обов’язково 36,6.

Бібік Юлія, випускниця 2006 р.

 

***

Я, Світлана Гайдук, випускниця 2012 р. Працюю за спеціальністю, практичним психологом та соціальним педагогом в Атюшівській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Станіслава Ковтуна.

Саме подвійна спеціальність дає сьогодні значну перевагу випускникам ВНЗ, які вирішили працювати за спеціальністю в сільських школах чи маленьких містечках. На практиці це дозволяє отримувати мінімальну зарплату, без додаткових годин, адже доплати за "години психолога" чи факультативні курси можуть собі дозволити не всі громади.

Особисто я БЕЗМЕЖНО Вдячна кафедрі загальної та практичної психології, Ірині Михайлівні Наказній, Ользі Дмитрівниі Кресан, взагалі факультету, Олегу Васильовичу Лісовцю, Сватенкову Олександру Васильовичу, Антоніні Іванівні Конончук та іншим викладачам, які дали можливість вчитися на помилках.

Дуже дякую за знання, хоч мабуть за ЗНАННЯ з великої літери. Ірині Михайлівні Наказній за те, що я її не могла осягнути, і досі не можу, вона продовжує залишатись тим ідеалом, до якого хочеться прагнути в інтелектуальному сенсі. Вдячна за розуміння, виважену, спокійну подачу матеріалу, яка особисто мені заходила на ура від Ольги Дмитрівни. Вдячна за лекції Литовченко Ніни Федорівни по «Кризовому консультуванню» і спецкурс Щотки О.П. на 4 курсі, курс по роботі з ПТСР . В той час це було надзвичайно цікаво, та я не могла й уявити, що доживу до того часу, що стикнусь з цим на практиці. І хоч, ПП-шки то не зовсім ті спеціалісти, які мають працювати з такими "запитами", та на рівні освіти ця база дає мені можливість, ресурс і знання, як правильно спрямовувати дорослих і дітей до психотерапевтів, чи неврологів.

І головне, як правильно розказати людині, що консультація і робота з психологом – це не соромно. Ще одне з особистого досвіду, за що я вдячна факультету, – за високий рівень професіоналізму випускників. Не всі ВНЗ, що мають таку ж спеціальність, дають такий рівень знань, умінь і т.д.

Наступного року в нас зустріч випускників 10 років (ПП-51 2012 року), дуже хочеться приїхати, пройтись Графським парком, зайти в 123 аудиторію, глянути на розклад і повернутись в часі – на 15 років, відчути себе першокурсником і знову прожити ці 5 років:)

З нашої групи майже 50% відсотків працюють за спеціальністю, хоча це тільки ті люди, з якими я підтримую зв'язку, можливо цей відсоток вищий:)

Гайдук Світлана, випускниця 2012 р.

 

***

В 2016 році після завершення навчання на спеціальності «Психологія» мені пощастило, і мене запросили до агенції нерухомості – працювати звичайним ріелтором.

З того часу я пройшла довгий шлях – від звичайного агента до свого приватного бізнесу. Психологія – це те, що допомагає мені заробляти гроші, втілювати всі мої бажання в життя, бо, маючи основи, які я взяла від навчання в моєму рідному Університеті, я змогла отримати додаткові навички і вміння, дуже тісно пов’язані з психологією, і вирости як експерт.

Зараз маю свою стабільну базу клієнтів, угоди вже не рахую, завтра їду купувати машину, здала на права, почала їздити за кордон – і у справах, і на відпочинок. Особисто моя думка – НДУ імені Миколи Гоголя – це злітна смуга для тих, хто хоче летіти, розправивши крила. Це дійсно класична освіта, яка є фундаментом мого благополуччя.

Початок мого успіху покладено саме в НДУ на спеціальності «Психологія». Там стався якийсь переломний момент, коли я повірила в себе і пішла вгору. Приходила на навчання з метою допомагати іншим, а зараз, виходить, допомогла собі, та й іншим теж дуже корисна )))

Не жалкую про жоден день, проведений день у стінах моєї «Альма матер». І Якби зараз був час – то не вагаючись пішла би в магістратуру.

Ангеліна Буяненко, випускник 2016 р.

 

***

Я, Солдатенко Світлана Володимирівна, працюю практичним психологом у Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ ім. М.Гоголя, спеціаліст вищої категорії.

Моє кредо «Психолог – це не просто професія. Це стан душі! Це спосіб життя!»

Я успішно працюю психологом уже 12 років, веду гурток «Психологія і Я», виступаю на науково-практичних конференціях з психології, маю нагороди від Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації.

Хочу подякувати рідному Ніжинському державному університету ім. М.Гоголя, кафедрі загальної та практичної психології та всім викладачам найяскравішого факультету психології та соціальної роботи за неоціненні знання та незабутні студентські роки!

Солдатенко Світлана, випускник 2009 р.

 

Ірина Ларкіна дякує…

«Мешкаю в Італії, працюю психологом італо-української асоціації, веду науково-дослідну роботу. Високо ціную отриману освіту і своїх учителів».

З таких слів починається лист, який надіслала в Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою випускниця нашого вишу 2006 року спеціальності «Практична психологія. Соціальна педагогіка» Ірина Вячеславівна Ларкіна (Дікарьова).

 – Ніжин – місто моєї освіти, – продовжує вона. – Фундамент закладався в медичному училищі, з другого курсу якого я перевелася в Київ.

Другим етапом став вступ у Ніжинський держуніверситет імені Миколи Гоголя, де мене сформували справжні педагоги: Микола Васильович Папуча, Олексій Анатолійович Тимошенко, Ніна Федорівна Литовченко, Ольга Дмитрівна Кресан, Євгенія Іванівна Коваленко, Антоніна Іванівна Конончук, Руслан Григорович Новгородський, Наталія Миколаївна Суховєєва.

Здобуті тут знання я удосконалювала вже в Києві в «Товаристві незалежних експертів», в Інституті політичної і соціальної психології. На шляху мого професійного становлення мені пощастило на справжніх учителів.

Тепер я надаю консультативну допомогу в контексті проблем, пов’язаних з усиновленням українських дітей. Також спілкуюся з жінками-мігрантками, котрі потрапляють у складні обставини. На жаль, давня проблема їхньої психологічної і соціальної адаптації залишається актуальною.

В особовій справі випускниці зазначено, що вона вчилася за контрактом на зочному відділенні й оцінки мала тільки «добре» і «відмінно».

Надія Онищенко

 

 

 

 

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative