Факультет психології і соціальної роботи (архів)

Деканат

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти та освітнього менеджменту

Кафедра психології

Кафедра дошкільної освіти

Абітурієнтам

Навчально-методичний кабінет

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти.

Центр соціально-педагогічних досліджень

Новини факультету

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Підсумкова атестація магістрантів

З 23 по 28 грудня 2022 року проходила підсумкова атестація магістрантів кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи. Відразу 12 випускників успішно захистили кваліфікаційні роботи і стали магістрами з соціальної роботи та магістрами з освітніх, педагогічних наук. Їх навчання припало на складні карантинні, а потім і воєнні часи, а тому тим більш вагомим є пройдений шлях опанування другого рівня вищої освіти. Окремо вітаємо тих, хто блискуче захистив свої дослідження і отримає дипломи з відзнакою – Дідиченко Романа, Шейко Олесю, Данько Дарину, Довбиш Ольгу, Боєцьку Аліну!!!

Детальніше ...

ВІТАЄМО ВОЛОНТЕРІВ

Традиційно до Міжнародного дня волонтерів у Ніжині відзначають волонтерівгромадські та релігійні організації, підприємців, фермерські господарства, благодійників, освітян і мешканців громади від малого до великого.

5 грудня 2022 р серед нагороджених Подяками міського голови за вагомий внесок у розвиток волонтерського руху, активну громадську та благодійну діяльність були відзначені і викладачі та студенти кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи. Насамперед, це громадська організація «Час для нас» (керівник – Ганна Б’янка), до якої залучені студенти спеціальності 231 Соціальна робота (відмітимо найактивніших – Вікторія Іванюк, Софія Ганжа, Дмитро Піщулін, Ольга Опанасенко), і яка активно займається проведенням заходів, майстер-класів, наданням допомоги у вигляді продуктових, санітарно-гігієнічних наборів та медичних засобів вразливим верствам населення. Варто додати, що ГО «Час для нас» була відмічена і Подякою начальника Ніжинського гарнізону!

Окрему Подяку міського голови отримав студент групи СР-11 Дмитро Піщулін, який є відомим ковалем, за виготовлення та надання буржуйок, а також за допомогу в евакуації людей як водій-волонтер.

Детальніше ...

«СОЦІАЛЬНИЙ ГАРДЕРОБ» В НІЖИНІ

Студенти 1 курсу спеціальності «Соціальна робота» в межах «Практикуму з соціальної роботи» відвідали новостворений осередок Благодійного фонду «Карітас Чернігів», де ознайомилися з роботою фонду та долучилися до проєкту «Соціальний гардероб».

Ця соціальна ініціатива вже кілька років Благодійним фондом «Карітас-Україна» в різних містах. «Соціальний гардероб» – це місце, де за потребою можна безкоштовно взяти потрібний одяг чи взуття. Гардероб допомагає місцевим мешканцям зі складними життєвими обставинами та внутрішньо переміщеним особам отримати безкоштовно сезонний б/в одяг.

Відтепер «Соціальний гардероб» є і в Ніжині! Він діятиме в основному приміщенні «Карітас Чернігів».

Будемо вдячні всім, хто допомагатиме нам наповнювати соціальний гардероб необхідними речами.

Детальніше ...

День Гідності та Свободи

У День Гідності та Свободи викладачами та студентами кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи було проведено низку заходів.

Насамперед, вшанували пам'ять про загиблих героїв, поклавши квіти біля меморіалу «Герої не вмирають». В університеті для студентів усіх курсів за підтримки Ніжинського міського молодіжного центру було організовано навчальну симуляційну гру «Країна гідності». Учасники розширили свої знання про соціальні права та їх зв'язки з соціальною політикою. Також було здійснено перегляд і обговорення документального кіно про права людини «Раби» від мережі кіноклубів «DocudaysUA»!

Детальніше ...

ХХ ЧЕМПІОНАТ ФАКУЛЬТЕТУ З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ВИДІВ СПОРТУ

У четвер, 10 листопада, у читальній залі Гоголівського корпусу відбувся ХХ чемпіонат факультету з інтелектуальних видів спорту. Грандіозна «інтелектуально-патріотична битва», участь у якій взяло 14 команд – студенти, магістранти, аспіранти та викладачі. Гра складалася із двох турів: брейн-рингу та, власне, традиційних питань турніру. 25 питань про 25 регіонів України: цілісної, неподільної, суверенної держави.

Детальніше ...

10 листопада 2022 року відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Партнерська взаємодія у системі інститутів соціальної сфери»

Конференція, яка вже стала традиційною і для Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, і для науковців та практиків у сфері соціальної роботи з різних куточків країни, і для зарубіжних партнерів, цього разу проходила у Всесвітній день науки. Це робило ще більш вагомішим цей захід, який зібрав більше сотні учасників із 20 наукових установ та закладів вищої освіти, 13 партнерських закладів і установ соціальної сфери, громадських об'єднань. У конференції взяли участь п’ятнадцять докторів наук, дванадцять завідувачів кафедр, наукових лабораторій та відділів, директори соціальних закладів і установ, що засвідчує високий рівень обговорення актуальних наукових питань.

Детальніше ...

СТУДЕНТАМ – ПРО ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

6 жовтня 2022 року у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбувся навчальний тренінг від громадської організації «Ла Страда-Україна» на актуальну тему «Мобілізація зусиль громади щодо ідентифікації та реагування на випадки ґендерно зумовленого насильства, з особливою увагою до домашнього насильства під час війни». Для студентів різних курсів спеціальності «Соціальна робота» тренінг провела С. Желєзняк, тренерка Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда-Україна». Під час зустрічі учасники опрацювали новації законодавства, що стосуються запобіганню та протидії домашньому насильству, підвищили свій рівень обізнаності щодо форм, причин і наслідків домашнього насильства, опрацювали механізм реагування, виявлення потреб, надання соціальних послуг особам, які постраждали від різних видів насильства, з особливою увагою до жінок і дівчат, які постраждали від ґендерно зумовленого, у тому числі домашнього насильства під час війни. Всі учасники отримають сертифікати ГО «Ла Страда-Україна».

Детальніше ...

КРУГЛИЙ СТІЛ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ ВІЙНИ»

До Міжнародного дня позашкільної освіти кафедрою соціальної педагогіки і соціальної роботи спільно з Ніжинським Будинком дітей та юнацтва за сприяння Управління освіти Ніжинської міської ради було проведено Круглий стіл «Актуальні питання позашкільної освіти в умовах війни». Його метою став обмін досвідом роботи у сфері позашкільної освіти через взаємодію органів та закладів освіти, науковців, практиків в сучасних умовах воєнного стану. Захід зібрав більше 30 учасників з Ніжина, Києва, Івано-Франківська, Сновська. Також були дистанційно присутні і гості з Чехії та Франції. Під час доповідей та обговорень вималювалась загальна картина діяльності різних закладів позашкільної освіти в умовах війни, особливості роботи педагогів та залучення дітей. На завершення було проведено екскурсію Ніжинським Будинком дітей та юнацтва, зокрема, відвідано бомбосховище, в якому створені умови не лише для укриття дітей, але й для організації освітнього процесу. Головний висновок, який варто зробити за результатами круглого столу, це те, що нові реалії породжують нові виклики для системи позашкільної освіти і фахівці гідно приймають їх, продовжуючи надавати освітні послуги дітей і вселяючи віру на краще.

Детальніше ...

Проєкт триває!

На базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя продовжується реалізація проєкту «Простір дружній до дитини» за фінансування Міжнародного благодійного фонду «Карітас». Кілька разів на тиждень діти з інвалідністю, діти та батьки з числа ВПО, та інші відвідувачі приходять на цікаві та змістовні заняття щоб творити разом, спілкуватися, вчитися турботливо берегти дитячу душу! Цьому сприяє і спеціалізована аудиторія позашкільної та інклюзивної освіти, і запрошені фахівці (педагоги, психологи, соціальні працівники), і команда волонтерів з числа студентів та учнів – учасників волонтерської групи «Час для нас». Керівник проєкту – викладач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Б’янка Ганна Григорівна.

Детальніше ...

Тренінг з конструктивного спілкування

Навіть під час відпустки наші викладачі не забувають про своє покликання. Так, у м. Броди (Львівська область) Борисюк Світланою Олексіївною, доценткою кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, було проведено навчальний тренінг для соціальних працівників та психологів Брідщини. Разом зі Світланою Борисюк учасники тренінгу вивчали основи конструктивного спілкування та практикували техніки його організації у соціальній сфері. Зустріч пройшла у конструктивному руслі, оскільки було налагоджено звязки і щодо спільної проєктної діяльності, залучення фахівців до освітнього процесу у якості стейкхолдерів.

Детальніше ...

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative