ННІ природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій

Директорат

Кафедра біології

Кафедра географії, туризму та спорту

Кафедра хімії та фармації

Кафедра інформаційних технологій, фізико-математичних та економічних наук

Музеї ННІ

Спеціальності для вступу

Навчальне середовище УНІКОМ

Новини ННІ

Матеріали конференцій

Науковий журнал «Наукові записки. Біологічні науки» / Scientific journal «Research notes. Biology research»

27 жовтня 2021 року для здобувачів ІІ курсу першого (бакалаврського) рівня освітньо-професійної програми «Географія» було проведене заняття з дисципліни «Біогеографія» фахівцем комунального закладу Ніжинської районної ради «Регіональний ландшафтний парк «Ніжинський» Чуйко Аліною Костянтинівною на тему «Біорізноманіття флори та фауни України та його збереження» (на прикладі регіонального ландшафтного парку «Ніжинський»).

Аліна Костянтинівна закінчила Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя. Вона бере участь у діяльності регіонального ландшафтного парку від моменту його заснування, досліджуючи особливості рослинності і тваринного світу та забезпечуючи організацію екскурсій.

Під час заняття, проведеного фахівцем, здобувачі ІІ курсу освітньо-професійної програми «Географія» – Максим Жила, Сніжана Мазило, Валентин Перевера та викладачі кафедри географії, туризму та спорту НДУ ім. Миколи Гоголя – старший викладач О.А. Бездухов, старший викладач І.В. Мирон, доц. Ю.М. Філоненко обговорювали такі питання:

1. Як змінився видовий склад флори та фауни України під впливом людської діяльності?
  2. Які шляхи збереження багатства флори і фауни України?
  3. Чи доцільним є залучення громадськості до побудови системи моніторингу біорізноманіття в Україні?
  4. Яка роль регіональних ландшафтних парків у збереженні біорізноманіття?
  5. Які червонокнижні види рослин є на території регіонального ландшафтного парку «Ніжинський»?

Оскільки орієнтація ОПП «Географія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, що реалізується в НДУ імені Миколи Гоголя спрямована на набуття комплексу компетентностей, що забезпечують успіх практичної діяльності здобувачів, проведення інформаційно насиченої бесіди фахівцем комунального закладу Ніжинської районної ради «Регіональний ландшафтний парк «Ніжинський» є чинником, що сприяє формуванню таких компетентностей:

• здатність брати участь у плануванні та виконанні наукових та науково-технічних проектів,
  • знання і використання специфічних для географічних наук теорій, парадигм,  концепцій  та  принципів  відповідно  до спеціалізації,
  • здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях,
  • здатність до міждисциплінарної взаємодії і співпраці з представниками інших галузей знань у процесі вирішення науково-дослідницьких і прикладних проблем.

Щиро дякуємо Аліні Костянтинівні за цікаву та змістовну бесіду зі студентами і викладачами та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Гарант ОПП «Географія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти,

к.г.н., доц. Філоненко Ю.М..

Завдіувач кафедри географії, туризму та спорту

к.г.н., доц. Остапчук В.В..