Факультет психології і соціальної роботи (архів)

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти та освітнього менеджменту

Кафедра психології

Кафедра дошкільної освіти

Абітурієнтам

Навчально-методичний кабінет

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти.

Центр соціально-педагогічних досліджень

Новини факультету

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

19 грудня 2019 року в Інституті психології імені Г.С. Костюка відбулося насичене творчою атмосферою засідання круглого столу "Освітній простір в контексті гуманістичної парадигми: психологічні пріоритети сучасності", присвячений творчій спадщині І.О. Синиці. Учасниками з Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя стали доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та практичної психології Микола Васильович Папуча та канд. психол. н., доц. М.М. Наконечна. Говорили про історію лабораторії психології навчання в Інституті психології імені Г.С. Костюка, про творчі зустрічі з видатними вченими, про особливості навчання в сучасних умовах, про наукові плани. Під час круглого столу поділилися професійними спогадами дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук, професор Сергій Дмитрович Максименко, д. психол. н., проф. М.В. Папуча та канд. психол. н. Л.О. Шатирко. Згадували про Всесоюзний з'їзд психологів в Москві 1983 року. Вечірня лекція П.Я. Гальперіна, дискусії В.П. Зінченка, В.В. Давидова, А.В. Брушлінського, живе спілкування в гуртожитку Московського університету запам'яталися на все життя. Те, як в Київ приїжджав В.В. Давидов і розповідав про психологію навчання, задавало найвищий рівень теоретико-методологічного осмислення. Філософські дебати А.С. Арсеньєва, П.Т. Михайлова та В.В. Давидова мали надзвичайне значення і задавали новий вектор розвитку наукової думки. Зустріч залишила теплі почуття та світлі думки.