Факультет психології і соціальної роботи

Деканат

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти та освітнього менеджменту

Кафедра психології

Кафедра дошкільної освіти

Абітурієнтам

Навчально-методичний кабінет

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти.

Центр соціально-педагогічних досліджень

Новини факультету

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

З 05 по 31 жовтня 2020 р. у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя були організовані перші курси підвищення кваліфікації̈ для соціальних педагогів, соціальних працівників, науково-педагогічних працівників за спеціальністю 231 Соціальна робота. Над розробкою і реалізацією програми курсів працювала група викладачів кафедри: Лісовець О.В., Конончук А.І., Борисюк С.О., Новгородський Р.Г. та ін. Заняття проходили як в очному, так і дистанційному форматі і містили різні форми роботи: лекції, тренінги, презентації, квести, проєктування та ін. Усі слухачі успішно завершили навчання за програмою «Науково-практичні підходи до вирішення соціальних проблем сьогодення» (150 годин, 5 кредитів ЄКТС) та отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Інформація щодо виданих документів про підвищення кваліфікації знаходиться за лінком:

Вітаємо наших перших випускників курсів і запрошуємо до подальшої співпраці!!!!

***

Протягом січня-лютого 2021 року ще 28 фахівців освітніх та соціальних закладів пройшли підвищення кваліфікації за програмами кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи. Великий попит мала програма «Особливості розвитку, навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти», до якої долучилися працівники закладів середньої освіти: директори, заступники з навчально-виховної роботи, вчителі, соціальні педагоги. Опитування слухачів, проведене після завершення курсів, підтвердило важливість та актуальність запропонованих тем, високий рівень проведення занять.

На такому ж рівні пройшли і заняття за новою програмою «Виховна робота у сучасному закладі середньої освіти», які відбувалися дистанційно з використанням платформ Zoom та Moodle. Під час занять слухачі познайомились з інноваційним досвідом виховної роботи викладачів-практиків (доц. Сватенков О. В., який є керівником Програми відпочинку «Дитячий табір Зефір»; доц. Володченко Ж. М., яка є членкинею ГО «Молодь на роздоріжжі», що об’єднує соціальних педагогів, вчителів ЗСО та викладачів ЗВО в розробці та реалізації профілактичних соціальних програм для підлітків та молоді), почули компетентні відповіді на свої запитання, отримали нові корисні знання та мотивацію на подальше професійне зростання у сфері виховної роботи з учнями сучасного закладу середньої освіти.

Високу якість курсів підвищення кваліфікації засвідчили не лише позитивні відгуки слухачів, а й відмінні бали підсумкового тесту та професійні випускові творчі роботи.

Вітаємо наших випускників курсів і запрошуємо до подальшої співпраці!!!!

***

У травні 2021 року географія наших слухачів розширилась до Херсонської області! За програмою «Науково-практичні підходи до вирішення соціальних проблем сьогодення» пройшли підвищення кваліфікації працівники Херсонського вищого професійного училища сервісу і дизайну. З ними працювали викладачі кафедри доц. Конончук А.І., доц. Новгородський Р.Г., доц. Борисюк С.О., розглянувши актуальні теми соціальної роботи, провівши підсумкове тестування, яке дало змогу слухачам курсів отримати свідоцтва про підвищення кваліфікації.

Вітаємо наших випускників курсів і запрошуємо до подальшої співпраці!!!!

***

У вересні 2021 р. відразу 26 вчителів шкіл міста Ніжин та Ніжинського району пройшли підвищення кваліфікації за програмою «Особливості розвитку, навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивної освіти» (30 год., 1 кредит ЄКТС, дистанційна форма навчання). Курси проводили Новгородський Р.Г., Качалова Т.В,, Борисюк С.О., Б’янка Г.Г.

***

У листопаді-грудні 2021 р. відбувалося навчання слухачів за 5-кредитною програмою «Науково-практичні підходи до вирішення соціальних проблем сьогодення». Заняття проходили у дистанційному режимі на платформі Zoom, що дало змогу охопити фахівців соціальної роботи від Ніжина до Маріуполя.