ННІ природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій

Директорат

Кафедра біології

Кафедра географії, туризму та спорту

Кафедра хімії та фармації

Кафедра інформаційних технологій, фізико-математичних та економічних наук

Музеї ННІ

Спеціальності для вступу

Навчальне середовище УНІКОМ

Новини ННІ

Матеріали конференцій

Науковий журнал «Наукові записки. Біологічні науки» / Scientific journal «Research notes. Biology research»

Спільні заходи кафедри географії, туризму та спорту та бібліотеки НДУ імені Миколи Гоголя до Міжнародного дня екологічних знань вже стають традиційними.

15 квітня 2024 року в рамках вивчення здобувачами 3 і 4 курсів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (за спеціальностями 106 Географія, 103 Науки про Землю і 014.07 Середня освіта (Географія)) навчальної дисципліни «Геоекологія» було проведено тематичне бінарне заняття на тему «Екоцид в Україні: масштабний злочин росії проти довкілля України». Заняття було проведено з використанням платформи Zoom.

Заняття провели старший викладач кафедри географії, туризму та спорту НДУ імені Миколи Гоголя Олександр Бездухов разом зі співробітниками бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

У вступному слові завідувачка сектору абонементу бібліотеки Юлія Бездухова розповіла про особливості «Міжнародного дня екологічних знань», акцентувала увагу на значенні терміну «Екоцид». Разом з учасниками заходу обговорили вплив екоциду на глобальну екосистему нашої країни та світу, рух щодо визнання екоциду п’ятим злочином проти людства, документування екологічних наслідків російсько-української війни, її згубний вплив на довкілля.

До уваги здобувачів була запропонована презентація «Екоцид в Україні: масштабний злочин росії проти довкілля України».

Матеріали даної презентації ‒ прагнення привернути увагу до одного простого факту: наслідки воєнної агресії не просто жахливі в поточний момент, вони відчуватимуться ще десятки років і в буквальному сенсі отруюватимуть життя мільйонів людей у різних країнах...

Презентація містить також обширний бібліографічний список. Інформація, яку містять джерела пропонованого списку допоможе зрозуміти, як війна впливає на довкілля, життя і здоров’я мільйонів людей та долучитися до притягнення країни-агресорки до відповідальності не лише за смерті невинних людей, а й за дії, які можуть призвести до екологічних проблем значної частини Європи.

В свою чергу здобувачі освіти представили аудиторії тематичні доповіді:

1. Цітович Станіслав (3 к.): «Екоцид в Україні ‒ наслідки і ціна російської агресії. Шкода водним ресурсам»

2. Руденко Анна (3 к.): «Екоцид в Україні ‒ наслідки і ціна російської агресії. Шкода для повітря»

3. Резвін Богдан (4 к.): «Екоцид в Україні ‒ наслідки і ціна російської агресії. російський ядерний тероризм»

4. Бондар Юлія (4 к.): «Екоцид в Україні ‒ наслідки і ціна російської агресії. Небезпека для біорізноманіття»

5. Шимчук Анна (3 к.): «Екоцид в Україні ‒ наслідки і ціна російської агресії. Тотальне замінування територій і знищення ґрунтів України.

Заняття було насиченим та викликало жвавий інтерес в учасників. Дякуємо колегам за можливість співпрацювати.