ННІ природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій

Директорат

Кафедра біології

Кафедра географії, туризму та спорту

Кафедра хімії та фармації

Кафедра інформаційних технологій, фізико-математичних та економічних наук

Музеї ННІ

Спеціальності для вступу

Навчальне середовище УНІКОМ

Новини ННІ

Матеріали конференцій

Науковий журнал «Наукові записки. Біологічні науки» / Scientific journal «Research notes. Biology research»

Упродовж 12-14 листопада 2015 р. у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя тривала робота ІХ наукової школи-семінару географів “Проблеми розвитку регіонів України”. Для участі у роботі школи-семінару до Ніжина завітали студенти, аспіранти та викладачі Східноєвропейського національного університету та Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З вітальним словом до учасників семінару звернулися зав. каф. географії НДУ імені Миколи Гоголя проф. М. Барановський та заступним голови товариства дослідників України, доцент кафедри економічної та соціальної географії Київського національного університету імені Тараса Шевченка А. Мельничук.

За час роботи школи було заслухано 18 наукових доповідей, у т.ч. сім доповідей студентів Ніжинського вишу, на актуальні проблеми розвитку фізичної та суспільної географії України. Жвава дискусія виникла під час роботи круглого столу, адже його тема – “Процеси децентралізації в Україні: науковий підхід до вирішення проблеми” є надзвичайно актуальною. Представники суспільної географії мають необхідні знання, досвід, конкретні напрацювання у царині регіональної політики. Це було черговий раз проілюстровано як під час виступів аспірантів і викладачів, так і під час роботи студентів в експертних групах із подальшою презентацією своїх ідей та пропозицій щодо реформування адміністративно-територіального устрою Чернігівської області.

Під час проведення школи-семінару відбулася також презентація експедиції до найглибшої печери світу, яку представив її учасник А. Пилипюк.

Для учасників школи-семінару було організовано вечірню екскурсію Ніжином, вони відвідали музей М. Гоголя, музей університету та картинну галерею.

Проведення школи-семінару ще раз підтвердило важливість і доцільність такої роботи, адже у такий спосіб студенти залучаються до наукової роботи, розширюються та поглиблюються зв’язки між студентами різних навчальних закладів України.