ННІ природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій

Директорат

Кафедра біології

Кафедра географії, туризму та спорту

Кафедра хімії та фармації

Кафедра інформаційних технологій, фізико-математичних та економічних наук

Музеї ННІ

Спеціальності для вступу

Навчальне середовище УНІКОМ

Новини ННІ

Матеріали конференцій

Науковий журнал «Наукові записки. Біологічні науки» / Scientific journal «Research notes. Biology research»

Стає уже доброю традицією проведення у стінах Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя географічного турніру, у якому беруть участь команди учнів різних шкіл м. Ніжина та студентів-географів нашого вишу. Черговий такий турнір відбувся 11 листопада 2015 р. у географічному корпусі. Цього року за перемогу змагалися чотири команди: “Альфа” (збірна учнів шкіл №10, 2, 9), “Географство” (збірна команда учнів міського ліцею та школи №7), “Імпульс” – команда студентів першого курсу та “GPS” – студентів четвертого курсу природничо-географічного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Оцінювало конкурсну програму висококваліфіковане журі у складі д.г.н., проф. Барановського М.О., д.г.н., проф. Смаль В.В., к.г.н., доц. Афоніної О.О., зав. методичного кабінету міськвно Гіль О.М., к.п.н., доц. Булавенко С.Д., ст. викладача Мирон І.В.

Перед початком географічного турніру з привітальним словом виступила зав. методичним кабінетом Ніжинського міськвно Гіль О.М. Від імені журі до учасників турніру, учителів, студентів звернувся зав. каф. географії, проф. Барановський М.О. Він зазначив, що проведення таких турнірів переслідує щонайменше три цілі: 1) набуття студентами досвіду з організації та проведення подібних турнірів, що стане їм у нагоді під час роботи у школі чи проходженні педагогічної практики; 2) активізація співпраці кафедри з учителями та учнями шкіл м. Ніжина; 3) профорієнтаційна робота. М.О. Барановський запевнив, що журі буде об’єктивно оцінювати роботу кожного учасника турніру.

Відкривати турнірну боротьбу випало студентам першого курсу, яким було важко впоратися із хвилюванням. Натомість студенти четвертого курсу почувалися досить впевнено, адже вони мають досвід виступів на семінарах, практичних заняттях. Дуже гідну конкуренцію студентським командам склали школярі. Їх доповіді були змістовними, опонування та рецензування – коректними, аргументованими та переконливими. Боротьба за перемогу велася до останнього туру. Зрештою, переконливу перемогу у географічному турнірі здобула команда студентів четвертого курсу “GPS”. Друге місце посіла команда  “Географство”, третє – “Альфа”. Усі учасники турніру отримали призи.

Формат турніру передбачає визначення кращих його учасників у різних номінаціях. За одноголосним рішенням журі кращим доповідачем було визнано студентку четвертого курсу природничо-географічного факультету НДУ імені Миколи Гоголя Башинську Ольгу (команда “GPS”), кращим опонентом – учня 11 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 м. Ніжина Ріпу Владислава (команда “Альфа”), кращим рецензентом – учня 10 класу Ніжинського міського ліцею Ткача Олександра.

Географічний турнір пройшов у доброзичливій обстановці. Турнірна боротьба, дискусії проходили дуже толерантно. Неперевершену атмосферу турніру створили студенти четвертого курсу, які дуже активно вболівали не лише за свою команду, а і за всіх учасників змагань. Немає сумнівів у тому, що проведення таких географічних турнірів має стати доброю традицією.

Галерея зображень