Факультет природничо-географічних і точних наук

Деканат

Кафедра біології

Кафедра географії, туризму та спорту

Кафедра хімії та фармації

Кафедра фізичного виховання

Кафедра математики, фізики та економіки

Кафедра інформаційних технологій та аналізу даних

Спеціальності для вступу

Навчальне середовище УНІКОМ

Новини факультету

Матеріали конференцій

Найцікавіше знаходиться тут

Акредитація та ліцензування

Хто з Вас бачив справжню Україну? Не набучені столичні багатоповерхівки, не елітні торговельні центри, не гамірні вулиці та квартали. Україну справжню, Україну самобутню, норовливу, характерну, місцями вибагливу і самозакохану, але все ж тремтливу і таку по-європейськи елегантну.

Шанс познайомитися з Батьківщиною дає своїм студентам Ніжинський державний університет. Про літню практику природничо-географічного факультету, напевно, чув кожен в НДУ. Із року в рік студенти продовжують відкривати для себе рідну країну.

На цей раз нам вдалося відвідати цілих 18 екскурсій, перетнути 10 областей, зробити сотні світлин і привезти у наплічниках мільйони вражень. Завдяки 12-денній поїздці ми відкрили для себе південь Незалежної. Вишукана Одеса і воєнний дух катакомб. Суворий Миколаїв і такий стриманий Херсон. Європейське місто Дніпро, де нам довелося і відчути на собі справжню армійську муштру, і наблизитись до життя металургів. А чотири доби у Лазурному стали подарунком для тих, хто вперше в житті побачив море.

Але родзинкою практики стала екскурсія на Джарилгач – заповідний острівець у Чорному морі. Його самобутність полягає у тому, що на острові немає постійного населення. Через це унікальні екосистеми не зазнають змін, а життя плине за первісними законами природи. Понад 200 солоних озер і степові ландшафти дають прихисток десяткам видів Червонокнижних представників флори і фауни.

Першим приємним сюрпризом для студентів стало переправлення з материка до острова на моторних човнах. Такий трансфер «з вітерцем» підняв усім настрій на цілий день. Звичайно, не без труднощів вдалося нам перетнути острів у супроводі вседосягаючого сонячного проміння. Але чи бояться кілометрів і спеки справжні географи? От і ми, озброївшись капелюхами, сонцезахисним кремом і власною рішучістю, все ж дісталися протилежного берега. Важка дорога була того варта. Неосяжний, бездоганно білий піщаний пляж, бірюзові хвилі відкритого моря і ніжна прохолода бризу…

Мало хто хотів прощатись з островом. Але чи варто там залишатись людям? На Джарилгачі балом керує матінка-природа, і досі їй вдається бути ідеальною господинею цього чорноморського дива.

З подібних подорожей люди повертаються іншими, наче новими. На власному прикладі ми упевнились, що подібний досвід – чудова практика не лише навчальна, а й життєва. Вміння працювати в колективі, вміння поважати чужу працю і чужу думку, вміння бачити справжню цінність природи, вміння любити все живе. По завершенню поїздки, сумували лише студенти 3-го курсу, адже для них це була остання подорож. Хоча, не варто сумувати, коли у тебе за плечима, у величезному наплічнику, незліченний багаж вражень, спогадів і любові. Любові нової, нематеріальної, любові до життя і всього, що живе.