ННІ природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій

Директорат

Кафедра біології

Кафедра географії, туризму та спорту

Кафедра хімії та фармації

Кафедра інформаційних технологій, фізико-математичних та економічних наук

Музеї ННІ

Спеціальності для вступу

Навчальне середовище УНІКОМ

Новини ННІ

Матеріали конференцій

Науковий журнал «Наукові записки. Біологічні науки» / Scientific journal «Research notes. Biology research»

Перша долікарська допомога з ознайомчою медичною практикою для студентів освітнього рівня «магістр» передбачена навчальним планом у 4 семестрі. Вона носить професійний характер і проходить відповідно до бази практики (2 тижні).

Серед широкого спектру навчальних дисциплін, передбачених для засвоєння магістрами фармації, саме дисципліна «Перша долікарська допомога з ознайомчою медичною практикою» дозволяє опанувати знання, вміння та практичні навички, які надають можливість фахівцеві швидко та правильно зорієнтуватись у невідкладній ситуації, уникнути фатальних помилок або втрати часу та здійснити першочергові кроки, які врятують життя людини i/або стануть хорошим підґрунтям для ii успішного подальшого лікування у стаціонарі. Засвоєння освітнього компоненту спирається на знання, здобуті студентами в процесі вивчення анатомії, біології, фізіології й інших базових дисциплін.

Під час опанування практикою «Перша долікарська допомога з ознайомчою медичною практикою» раціональним є впровадження у навчальний процес сучасних світових напрацювань та стандартів із першої медичної допомоги з широким використанням засобів комплексного практично-орієнтованого навчання.

Метою практики є засвоєння базових теоретичних положень першої долікарської допомоги, оволодіння практичними навичками надання невідкладної допомоги потерпілим на місці події та при транспортуванні до лікувального закладу.

Завданнями практики є оволодіння знаннями, вміннями та навичками щодо забезпечення повного та своєчасного проведення серцево-легеневої реанімації, зупинки кровотечі, накладання пов’язок i табельних та імпровізованих шин для транспортної іммобілізації постраждалим з метою збереження їм життя.

 

***

14 березня День українського добровольця. Дата, яка єднає патріотів незалежної України. У НДУ імені Миколи Гоголя в цей день проходила практика з першої долікарської допомоги з ознайомчою медичною практикою студентами спеціальності «226 Фармація, промислова фармація». Підготовка сучасного фармацевта неможлива без володіння практичними навичками надання першої медичної допомоги, особливо це актуально у період війни, яка відбувається в Україні.

Частина викладачів нашого університету пішла добровольцями на фронт. Серед них і викладач, доцент – у мирному житті, а на війні – рядовий Іван Кедун, який пішов добровольцем на фронт на початку повномаштабного вторгнення та став парамедиком. Нещодавно він повернувся з Бахмуту, де протягом декількох місяців виконував свій обов’язок безпосередньо на передовій. Саме його ми й запросили.

Проведене ним практичне заняття зацікавило не лише студентів, але й викладачів. Іваном Кедуном було продемонстровано алгоритм дій медика при наданні першої долікарської допомоги в екстремальній ситуації - «на нулі».  Особливу зацікавленість майбутніх фармацевтів викликали корективи, які вносять обставини, що виникають під час бойових дій.

На запитання студентів:

Що є головним для медика на передовій?

 Іван Кедун відповів:

- Знання, які дають впевненість та креативне мислення, яке дає змогу їх застосувати практично миттєво.

- Що є найважчим?

Найважчим є внутрішнє усвідомлення того, що ти не маєш помилитись. Оскільки ціною помилки є життя людини, яка вірить в тебе.

Що ви можете порадити майбутнім фармацевтам, як фахівець практик?

Здобувайте знання.  Ідіть вперед не озираючись! Будьте впевнені в собі, лише це є шляхом до перемоги!

Директор ННІ природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій Юрій Філоненко підсумовуючи зустріч відмітив, що студенти і викладачі університету пишаються своїм колегою, який є гідним прикладом професіоналізму, який рятує життя на практиці у важкі для нашої держави часи та є запорукою нашої спільної перемоги. СЛАВА УКРАЇНІ!

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative