ННІ природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій

Директорат

Кафедра біології

Кафедра географії, туризму та спорту

Кафедра хімії та фармації

Кафедра інформаційних технологій, фізико-математичних та економічних наук

Музеї ННІ

Спеціальності для вступу

Навчальне середовище УНІКОМ

Новини ННІ

Матеріали конференцій

Науковий журнал «Наукові записки. Біологічні науки» / Scientific journal «Research notes. Biology research»

3-5 червня 2024 року в місті Хелм (Польща) відбулася VIII наукова конференція з циклу „Nauka i praktyka – rolnictwo różne spojrzenia” - Dylematy rolnictwa w XXI w. – szanse i zagrożenia, у якій взяли участь представники кафедри біології НДУ Гоголя

3-5 червня 2024 року в місті Хелм (Польща)  відбулася  VIII  наукова конференція з циклу „Nauka i praktyka – rolnictwo różne spojrzenia” - Dylematy rolnictwa w XXI w. – szanse i zagrożenia, у якій взяли участь завідувач кафедри біології Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, доктор біологічних наук, професор Кучменко Олена Борисівна та доцент кафедри біології Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, кандидат біологічних наук Гавій Валентина Миколаївна, які виступили з постерною доповіддю на тему: «Comparative influence of metabolicly active substances on the net productivity of photosynthetic crop and yield of soybean». Наукова спільнота високо оцінила наукові  експериментальні дослідження наших колег, вони посіли ІІІ місце серед постерних доповідей  та були нагороджені дипломом. Вітаємо! Пишаємося!

Детальніше ...

Вітаємо викладачів кафедри біології з отриманням відзнаки до Дня науки за плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий внесок у справу підготовки і виховання молодих фахівців

Вітаємо викладачів кафедри біології з отриманням відзнаки до Дня науки за плідну науково-педагогічну діяльність, вагомий внесок у справу підготовки і виховання молодих фахівців -  завідувача кафедри, доктора біологічних наук, професора Кучменко Олену Борисівну з отриманням Подяки голови Чернігівської обласної державної адміністрації,  кандидата біологічних наук, доцента Гавій Валентину Миколаївну з отриманням Грамоти Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, кандидата сільськогосподарських наук, доцента Приплавко Світлану Олександрівну з отриманням Грамоти МОН.  Від щирого серця  ДЯКУЄМО вам  за безцінну працю і старання, за добрі поради,  за вашу завзятість і незламний оптимізм. Бажаємо Вам удачі в усіх починаннях і справах, оригінальних ідей і блискучих успіхів! Будьте здоровими, щасливими,  даруйте всім свої посмішки і позитивний настрій та  ведіть молодь до нових незвіданих далей, високих вершин Науки,  Миру і Добра!

Детальніше ...

Конкурс «Найкращий екскурсовод Зоологічного музею»

24 травня 2024 року відбувся традиційний щорічний конкурс «Найкращий екскурсовод Зоологічного музею». Студенти другого курсу біологічних спеціальностей ретельно готувалися до заходу. Вдячними слухачами були студенти другого курсу географічних спеціальностей. Окрім екскурсії, студенти підготували інтерактивні завдання. Екскурсії студентів були досить змістовними, цікавими та креативними.

Детальніше ...

До Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією

Одним із основних факторів ризику розвитку та прогресування більшості серцево-судинних захворювань є артеріальна гіпертензія. Її можна назвати «тихим вбивцею», оскільки спровоковані нею ускладнення з кожним роком призводять до інвалідизації все більшої кількості осіб. Особливо важливо наголосити на тому, що з кожним роком зростає кількість молодих осіб, які страждають на артеріальну гіпертензію. Тому своєчасна діагностика та лікування може запобігти розвитку серцево-судинних катастроф та вберегти багато життів.

Детальніше ...

Кафедра біології запрошує взяти участь в роботі круглого столу, що відбудеться 16 травня 2024 року до Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією

До Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією

кафедра біології

Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя 

за підтримки Державної установи “Національний науковий центр “Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені академіка М. Д. Стражеска Національної академії медичних наук України”

 запрошує взяти участь в роботі круглого столу, що відбудеться

16 травня 2024 року в 11.00

 У програмі круглого столу планується обговорення питань профілактики та лікування артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця.

Детальніше ...

16 квітня 2024 року викладачі кафедри взяли участь в роботі щорічного Міжнародного симпозіуму «ОСВІТА І ЗДОРОВ’Я ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ»

16 квітня 2024 року доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри біології Олена Кучменко та доктор біологічних наук, професор кафедри біології Віталій Шейко взяли участь в роботі щорічного Міжнародного симпозіуму «ОСВІТА І ЗДОРОВ’Я ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ», організаторами якого є Український державний університет імені Михайла Драгоманова, Щецинський Університет (Uniwersytet Szczeciński) і Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Співорганізатором симпозіуму був Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя.

Детальніше ...

Докучливі крилаті: чи буде цього літа у Ніжині навала мошок? - кандидат біологічних наук Сергій Пасічник в коментарі порталу MYNIZHYN

Літом 2023 Чернігівщина потерпала від навали комах, зокрема мошок та комарів. Ці докучливі крилаті не залишали людей у спокої не тільки вдень, а й у вечірній час.

Чи буде цього літа навала мошок, які прогнози на сьогодні вже можна озвучувати? І з чим це пов'язано? Чи сплять мошки? О котрій годині вони прокидаються?

Про це та більше розповів кандидат біологічних наук Сергій Пасічник кореспонденту MYNIZHYN.

https://mynizhyn.com/news/misto-i-region/32979-dokuclivi-krilati-ci-bude-cyogo-lita-u-nizini-navala-mosok.html

Детальніше ...

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ І ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З БІОЛОГІЇ

На базі Навчально-наукового інституту природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій наприкінці березня 2024 року відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з Біології. У олімпіаді взяли участь 17 студентів.

Детальніше ...

2 квітня 2024 року для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти викладачі кафедри біології провели семінар з теми «Принципи і норми академічної доброчесності та культура поведінки учасників освітнього процесу»

2 квітня 2024 року для студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти викладачі кафедри біології провели семінар з теми «Принципи і норми академічної доброчесності та культура поведінки учасників освітнього процесу». Під час цього заходу було розглянуто Положення Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя «Про академічну доброчесність». Здобувачі знайомились із принципами академічної доброчесності, правилами їх дотримання викладачами, співробітниками університету та здобувачами вищої освіти. Вивчили основні заходи запобігання порушень правил і норм академічної доброчесності та засоби академічної відповідальності.

Детальніше ...

Вітаємо колектив кафедри біології з перемогою у конкурсі «Кафедра року-2023»

Вітаємо колектив кафедри біології Ніжинського державного університету  імені Миколи Гоголя  (зав. кафедрою професор  Кучменко О.Б.) з перемогою  у конкурсі «Кафедра року -2023».  Вітаємо з 1 місцем!  Так тримати! Ця перемога заслужена і кожен колега кафедри  гідний цієї нагороди.   Ваша праця – титанічна, а ваш внесок в розвиток освіти та науки  – безцінний. Бажаємо Вам міцного здоров’я, наснаги, натхнення, невтомних сил і справжньої хоробрості серця для подальших успіхів, здобутків  та гідних нових перемог!

Детальніше ...

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative