Факультет природничо-географічних і точних наук

Деканат

Кафедра біології

Кафедра географії, туризму та спорту

Кафедра хімії та фармації

Кафедра фізичного виховання

Кафедра математики, фізики та економіки

Кафедра інформаційних технологій та аналізу даних

Спеціальності для вступу

Навчальне середовище УНІКОМ

Новини факультету

Матеріали конференцій

Найцікавіше знаходиться тут

Акредитація та ліцензування

На початку 2000-х років в університетах Європи та Північної Америки сформувався типовий набір основних спеціальностей у галузі комп’ютингу (в Україні прийнято позначати цю галузь як ІТ, тобто галузь інформаційних технологій):

• Комп’ютерні науки (Computer Science – CS)
  • Комп’ютерна інженерія (Computer Engineering – CE)
  • Програмна інженерія (Software Engineering – SE)
  • Інформаційні системи (Information Systems – IS)
  • Інформаційні технології (InformationTechnology – IT)

Ці спеціальності мають багато спільного. Наприклад, кожна спеціальність передбачає уміння випускника програмувати. Існує достатньо великий єдиний перелік навчальних дисциплін, однаковий для усіх спеціальностей. Але для різних спеціальностей об’єм матеріалу та глибина висвітлення окремих тем відрізняється. Також студенти вивчають дисципліни та теми, характерні саме для даної спеціальності.

Зорієнтуватися у відмінностях між спеціальностями в галузі комп’ютингу можна за їх схематичними зображеннями. На кожному малюнку по вертикалі відкладені сфери застосування знань, а по горизонталі – направленість відповідної спеціальності на теоретичні (фундаментальні) чи, навпаки, прикладні аспекти знань.

Як бачимо, спеціальність – Комп’ютерні науки є найбільш фундаментально спрямованою  у аспекті “теорія – застосування”. Міцна теоретична основа підготовки фахівця робить його конкурентно здатним у довготривалій перспективі. Світовий досвід вказує на те, що саме фахівці цієї спеціальності найбільш часто займають ключові позиції в ІТ-компаніях.

З огляду на фундаментальність цієї дисципліни та широкий діапазон комп’ютерних наук зростає роль спеціалізації, за якою ця спеціальність у різних університетах може відрізнятися. Так, у нашому університеті студенти отримують спеціалізацію Інформаційна аналітика. Ця спеціалізація пов’язана з такими відносно новими та престижними професіями, як Data Scientist – науковець у галузі аналізу даних, та Data Engineer – інженер у галузі збору, зберігання, перетворення даних. Спеціалізація пов’язана з поняттями Data Warehouse, Big Data, Machine Learning, Data Mining. Ви легко знайдете тлумачення цих понять в інтернеті.