Факультет природничо-географічних і точних наук

Деканат

Кафедра біології

Кафедра географії, туризму та спорту

Кафедра хімії та фармації

Кафедра математики, фізики та економіки

Кафедра інформаційних технологій та аналізу даних

Музеї факультету

Спеціальності для вступу

Навчальне середовище УНІКОМ

Новини факультету

Матеріали конференцій

Акредитація та ліцензування

До 2016 року абітурієнти, які планували пов’язати своє майбутнє з роботою в ІТ-галузі, обирали з-поміж спеціальностей, які належали до різних галузей знань, зокрема:

 • Галузь Системні науки та кібернетика
  • Інформатика
 • Галузь Інформатика та обчислювальна техніка
  • Комп’ютерні науки
  • Комп’ютерна інженерія
  • Програмна інженерія

Парадокс полягав у тому, що найбільш близькі за змістом спеціальності – Інформатика і Комп’ютерні науки – належали до різних галузей. Термін інформатика є більш загальним, ніж комп’ютерні науки, оскільки охоплює питання опрацювання інформації не лише машиною, а й, наприклад, людиною. З іншого боку, нині термін інформатика у світі застосовується лише для позначення таких вузьких спеціальностей, як біоінформатика чи медична інформатика. У тому сенсі, у якому цей термін вживався в Україні, він застарів, подібно до терміну кібернетика.

Термін інформаційні технології уживався для позначення використання ІТ в інших галузях, наприклад: Інформаційні технології проектування, Інформаційні управляючі системи та технології.

У 2016 році підготовка ІТ-фахівців  у закладах вищої освіти України здійснювалася за новим переліком спеціальностей, що належать до галузі Інформаційні технології:

 • Інженерія програмного забезпечення
 • Комп’ютерні науки та інформаційні технології
 • Комп’ютерна інженерія
 • Системний аналіз
 • Кібербезпека

Втім, вже в 2017 році у цей перелік було внесено зміни. Спеціальність Комп’ютерні науки та інформаційні технології була розділена на дві окремі спеціальності: Комп’ютерні науки та Інформаційні системи і технологції.

Спеціальність Комп’ютерні науки є найбільш фундаментальною та водночас універсальною з-поміж ІТ- спеціальностей, оскільки вона є найбільш теоретичною і водночас охоплює цілий ряд окремих комп’ютерних дисциплін та їх застосування у різних сферах діяльності людини. Це дозволяє забезпечуючи підготовку фахівців як власне для ІТ-компаній, так і для компаній та організацій з будь-яких інших секторів економіки, у яких використовуються комп’ютерні системи і технології.

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet 

Google Analytics Alternative