ННІ природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій

Директорат

Кафедра біології

Кафедра географії, туризму та спорту

Кафедра хімії та фармації

Кафедра інформаційних технологій, фізико-математичних та економічних наук

Музеї ННІ

Спеціальності для вступу

Навчальне середовище УНІКОМ

Новини ННІ

Матеріали конференцій

Науковий журнал «Наукові записки. Біологічні науки» / Scientific journal «Research notes. Biology research»

Посада – старший викладач кафедри інформаційних технологій, фізико-математичних та економічних наук.

Контакти:  volmkhar@gmail.com

Освіта:

• Київський державний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова (1995). Аспірантура при кафедрі основи інформатики та обчислювальної техніки.

• Ніжинський державний педагогічний інститут (1985). Спеціальність: учитель математики та фізики.

Трудова діяльність:

• 2022 - теперішній час – старший викладач кафедри інформаційних технологій, фізико-математичних та економічних наук Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

• 2002-2021 – старший викладач кафедри інформаційних технологій та аналізу даних Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя

• 1988-2002 – асистент кафедр математики, прикладної математики Ніжинського педагогічного інституту, Ніжинського державного педагогічного інституту імені М.В. Гоголя

Викладання:

Для студентів бакалаврату (спеціальності  014.09 Середня освіта Інформатика, 014.04 Середня освіта Математика, 122 Комп’ютерні науки) та магістратури викладає навчальні курси: «Інформаційні технології навчання», «Алгоритми і структури даних», «Архітектура обчислювальних систем», «Дискретна математика», «Програмування», «Інформаційні технології в науці і освіті», «Інформаційні мережі». Англійською мовою читає курс «Дискретна математика» та «Алгоритми і структури даних» іноземцям (спеціальність 122 Комп’ютерні науки).

Коло наукових інтересів:

Використання інформаційних технологій в освіті

Відзнаки:

• Нагороджений нагрудним знаком Відмінник освіти (наказ 270-к від 22.09.2020.р.)

• Диплом корпорації Intel та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (2011 р.)

• Почесна грамота Міністерства освіти і науки України (2003 р.)

• Грамота управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації (2002 р.)

• Нагрудний знак «Відмінник освіти» (2020)

Публікації:

Автор понад 90 науково-методичних публікацій, у тому числі:

• Харченко В.М. Практикум з інформатики: навч. посібник / В.М. Харченко – Ніжин: Вид-во НДУ ім. М. Гоголя, 2012. – 462 с.

• Харченко В.М. До питання впливу системи задач на процес створення просторового образу в учнів 7-9 класів при вивченні планіметрії // Фізико-математична освіта : науковий журнал. – 2017. – Випуск 4(14). – С. 309-312.

• Харченко В.М. Дискретна математика: Курс лекцій. вид. 2-ге, перероблене. – Ніжин: Видавництво НДУ ім. Миколи Гоголя, 2017. – 100 с.

• Харченко В.М. Практикум з дискретної математики / В. М. Харченко. – Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2022. –  148 с.

• Алгоритми та структури даних: Курс лекцій / Упорядник В. М. Харченко. – Ніжин: НДУ ім. М. Гоголя, 2023. – 245 с.