ННІ природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій

Директорат

Кафедра біології

Кафедра географії, туризму та спорту

Кафедра хімії та фармації

Кафедра інформаційних технологій, фізико-математичних та економічних наук

Музеї ННІ

Спеціальності для вступу

Навчальне середовище УНІКОМ

Новини ННІ

Матеріали конференцій

Науковий журнал «Наукові записки. Біологічні науки» / Scientific journal «Research notes. Biology research»

На кафедрі працює з 1992 року.

Посада – доцент

Науковий ступінь – кандидат біологічних наук (2000 р.).

Вчене звання – доцент (2003 р.).

Контакти:   l.kuzmenko@ndu.edu.ua

Освітнє і наукове зростання. Вищу освіту здобула у 1992 р., закінчивши з відзнакою Ніжинський державний педагогічний інститут імені М.В. Гоголя за спеціальністю «біологія і хімія»; отримала кваліфікацію вчителя біології і хімії. У 1999 р. закінчила аспірантуру. У 2000 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Орнітофауна антропогенних екосистем північного Лівобережжя України (на прикладі Чернігівської області)»  за спеціальністю 03.00.08 – зоологія (Спеціалізована вчена рада Д 26.153.01 Інститут зоології імені І.І. Шмальгаузена НАН України).

Професійне зростання. З 1992 р. працює у Ніжинській вищій школі на посадах лаборанта (1992-1994 рр.), асистента (1994 – 2000 рр.), доцента (з 2000 р.). З 2003 р. виконує обов’язки заступника декана факультету. Є гарантом освітньої програми Середня освіта (Природничі науки) другого (магістерського) рівня.

Професійні відзнаки:

Всеукраїнські – «Відмінник освіти» (2020 р.), Подяка народного депутата України О. Кодоли (2018 р.),  Почесна грамота Міністерства освіти і науки України (2007 р.).

Обласні – Грамота Чернігівського обласної державної адміністрації (2021р.); Подяка Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради (2021 р.).

Університетські – Грамоти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2008, 2009, 2018 рр.); Дошка Пошани (2005, 2010 рр.); Грамоти первинної профспілкової організації (2012, 2014, 2019 рр.)

Наукові інтереси, публікації. Основний напрямок наукових пошуків –  урбоорнітологія, акмеологія, валеологія, антропологія, еволюційна біологія. У своєму науковому доробку має близько 90 публікацій, серед яких: 1 колективна монографія, наукові статті у фахових виданнях, навчальні посібники, в тому числі з грифом МОН України, методичні рекомендації та ін. Кузьменко Л.П. є головою журі міського етапу конкурсу наукових робіт МАН в м. Ніжині (з 2016 р.); член журі III Всеукраїнського етапу учнівської олімпіади з екології м. Чернігів (з 2017 р.).; постійний учасник та організатор науково-практичних заходів різного рівня (всеукраїнських конференцій, семінарів, круглих столів); член журі Всеукраїнської студентської олімпіади з біології (2016 р., м. Житомир); член-кореспондент Української Академії акмеологічних наук (Диплом № К-81, 23 жовтня 2013 р.).

Навчальна і методична робота. Розробила та викладає навчальні дисципліни: «Зоологія», «Антропологія», «Історія розвитку органічного світу», «Еволюційна біологія», «Сучасні аспекти біологічної еволюції». Проводить навчально-польову практику з біології (зоології хребетних) для студентів спеціальностей біологічного спрямування (науково-дослідна база «Лісове озеро» с. Ядути; маршрутні практики на теренах Західної України). Керує курсовими, кваліфікаційними, магістерськими дослідженнями здобувачів вищої освіти. У навчальній роботі активно використовує сучасні інформаційні технології. Є керівником науково-дослідницьких робіт учнів Ніжинського ліцею Всеукраїнського конкурсу-захисту – членів Національного центру «Мала академія наук України». Має дипломантів (щороку) та переможців III етапу конкурсу. Кузьменко Л.П. вже близько 20 років є вчителем «Захисту України» у Ніжинському обласному педагогічному ліцеї.

Громадська і виховна робота.  Організатор та учасник виховних заходів різного рівня: щорічного конкурсу серед студентів «Кращий екскурсовод Зоологічного музею»; екскурсій до  Національного науково-природничого музеї НАНУ (м. Київ), державного Природознавчого музею НАНУ (м. Львів) тощо.

Cписок публікацій за останні 5 років

Наукові праці