Історико-юридичний факультет

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Новини факультету

Конференції

Документальні фільм

Матеріально-технічна база

Абітурієнтам

В ній взяли участь молоді науковці з українських закладів вищої освіти Ніжина, Чернігова, Кривого Рогу та з-за кордону. Тематика, представлена в доповідях учасників, охоплює різні проблеми, пов’язані з повсякденністю часів Другої світової війни.

Дорохіна Тамара Федорівна (кандидат історичних наук, доцент Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Навчально-науковий інститут історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського)

Вступне слово про участь студентів Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського НУЧК імені Т. Г. Шевченка у проекті «Артефакти пам’яті ромського народу «Дорога плачу», присвяченого геноциду ромського народу на Чернігівщині у період німецької окупації 1941–1943 рр.

Аймаро-Пармут Грегорі (аспірант, США, Чикаго, університет штату Індіана)

Солдати мимоволі. Перегляд ролі угорських гонведів в окупації на Чернігівщині (1941-1943)

Басараб Валентин Васильович (студент 4 курсу, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя)

Культура та наука України в роки Другої Світової війни

Денисенко Андрій Іванович (магістрант кафедри історії України, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя)

Мінометне озброєння в боях за Україну в період Другої світової війни

Івочко Павло Олександрович (магістрант кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя)

Повсякденне життя населення Радянського Союзу в тилових районах в період Другої Світової війни

Кириченко Олександра Миколаївна (аспірантка, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Навчально-науковий інститут історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського)

Життя Ніжинщини в період окупації на шпальтах газети «Ніжинські вісті»

Козлов Владислав Павлович (студент 4 курсу, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя)

Хандога Павло Порфирович: доля одного фронтовика

Косякіна Ольга Валентинівна (студентка 4 курсу, Донецький юридичний інститут МВС України (м. Кривий Ріг))

Знищення пацієнтів психіатричних лікарень на території України під час нацистської окупації

Кремчаніна Вікторія Анатоліївна (студентка 3 курсу, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Навчально-науковий інститут історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського)

Геноцид ромського народу м. Чернігова під час німецько-фашистської окупації  1941–1943 рр.

Луценко Владислав Вячеславович (студент 4 курсу, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя)

З родинних спогадів моєї сім’ї

Лях Анатолій Сергійович (студент 4 курсу, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Навчально-науковий інститут історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського)

Доля ромів Новгород – Сіверського району Чернігівщини під час німецько-фашистської окупації 1941–1943 рр.

Максименко Павло Ігорович (студент 4 курсу, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Навчально-науковий інститут історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського)

Фронтовий шлях двох моїх прадідів: Лобовика Дмитра Гавриловича та Остапенка Степана Степановича

Нітченко Роман Олегович (студент 4 курсу, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Навчально-науковий інститут історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського)

Доля ромів Чернігіщини у період німецько-фашистської окупації 1941–1943 рр. (Остерський район і м. Ніжин)

Перевера Олексій Анатолійович (студент 4 курсу, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя)

Володимир Щербицький, фронтовик у радянській політиці

Семенюк Анастасія Петрівна (магістрантка кафедри історії України, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя)

Роль партизанів Чернігівщини у визволенні України 1941-1943рр.

Смілик Яна Олексіївна (студентка 4 курсу, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя)

Бутко Надія Олексіївна. Дитячі спогади про війну

Циганок Євгенія Олександрівна (студентка 4 курсу, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя)

Горпиненко Степан Якович – герой із Великого Устя