Факультет іноземних мов

Кафедра німецької мови є одним з учасників робочої групи, створеної за підтримки Німецького культурного центру Goethe-Institut в Україні, до складу якої входять також кафедри Маріупольського державного університету та Винницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Метою  спільного проекту є імплементація інноваційної програми з підвищення кваліфікації вчителів німецької мови «Вчимося навчати німецької». Ця програма була розроблена з урахуванням проблем та завдань, які виникають у повсякденній професійній діяльності вчителів німецької мови, та є практично орієнтованою, включає традиційні теми, такі як набуття знань, умінь та навичок з граматики, фонетики, літератури, форм організації соціально-педагогічної діяльності тощо.

27 та 28 листопада відбулась зустріч учасників робочої групи, на якій  обговорювалась процедура підписання угоди про кооперацію між університетами та Німецьким культурним центром Goethe-Institut в Україні, стан підготовки впровадження нової програми. Партнери зосередились на плануванні та обговоренні навчальної програми, яка має бути представлена студентам та керівникам до початку проекту. Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя також підготував угоду про кооперацію між НДУ імені Миколи Гоголя та німецьким культурним центром Goethe-Institut в Україні про співробітництво у підготовці та підвищенні кваліфікації викладачів німецької мови, а також у сприянні розвитку німецької мови у Ніжині. Угода має бути підписана в грудні 2016 року.

З вересня 2016 року п’ять викладачів кафедри – доц. Благініна С.В., ст.. викладач, к. філол. наук Лєпухова Н.І., ст. викл. кафедри  нім. мови Колеснікова Н.О., викл. Гніденко Ж.М., викл. Куликовська Н.І. –  беруть участь в онлайн-курсах програми «Вчимося навчати німецької» та детально вивчають модуль 4 даної програми, проводять проекти практичного дослідження (так звані PEP), у ході яких вони аналізують, актуалізують свої професійні вміння та застосовують їх у власній навчальній діяльності.

Учасники робочої групи, доц., к. філол. наук М.І.Блажко, доц., к. пед. наук Н.К. Удовиченко