Факультет іноземних мов

Викладачі кафедри англійської мови та методики викладання (Карпенко Н. М., Смелянська В. В., Пономаренко О. В., Давиденко О. В.) на чолі з завідувачем кафедри Таран О. М. взяли активну участь у спільному проекті Міністерства освіти і науки України та Британської Ради в Україні «Шкільний учитель нового покоління», метою якого є створення та впровадження нової програми підготовки вчителів англійської мови у вищих навчальних педагогічних закладах України. Цей проект став значною подією в професійному зростанні науково-педагогічного складу кафедри.

Роботи проекту розпочалися в березні 2013 року. Впродовж 6 років 9 викладачів кафедри англійської мови та методики викладання та кафедри прикладної лінгвістики взяли участь в 8-10 школах професійної майстерності Британської Ради в Україні, що забезпечило їхній професійний розвиток, спілкування з колегами з інших українських університетів, досвід проведення майстер-класів.

Пілотування Програми розпочалося 1 вересня 2016 року, яке тривало 3 роки. Загальна кількість годин, яка передбачена Програмою складає 660 (22 кредити), з яких 396 годин – практичних занять та 264 години самостійного вивчення. Окрім Ніжинського державного університету ім.. Миколи Гоголя до пілотування залучено 14 університетів України.

Результати Проекту:

• Звіт про базове дослідження
  • В рамках цього проекту експериментальний курс методики офіційно схвалено і рекомендовано впровадити на національному рівні. Крім того, в результаті проекту здійснено передпроєктне базове дослідження та запропоновано звіт про його результати. Учасники проекту визначили складники професійної діяльності вчителя англійської мови,  створили типову програму з методики навчання англійської мови, запропонували методичні рекомендації до програми,зразки занять з методики, супутні матеріали для викладачів університетів, студентів та шкільних учителів-наставників. Проект забезпечив умови для підвищення кваліфікації шкільних учителів-наставників та створив команду викладачів університетів для впровадження нової програми з методики викладання іноземних мов.
  • Експериментальна програма «Методика навчання англійської мови» є інноваційною, оскільки створює умови для підготовки вчителя англійської мови нової формації і пропонує можливості для зміцнення зв’язків між закладами вищої, загальної середньої і післядипломної освіти.

Офіційний сайт проекту: http://ngschoolteacher.wix.com/ngscht