Факультет іноземних мов

25-а ювілейна конференція Асоціації Українських Германістів

25-а ювілейна конференція Асоціації Українських Германістів

Wir haben das geschafft/Ми це зробили!

Тетяна Комарницька

Викладачі кафедри німецької мови нашого університету, вчителі німецької мови міста Ніжина беруть активну участь у діяльності Асоціації Українських Германістів та є вже понад 20 років членами Чернігівського осередку.

28-29 жовтня 2018 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася 25-а ювілейна конференція Асоціації Українських Германістів, яка зібрала понад 180 учасників з усіх областей України, а також гостей з Німеччини, Австрії, Польщі, Бразилії, Туреччини, Болгарії. Чернігівський осередок представили в цьому році доценти кафедри німецької мови Блажко М.І., Удовиченко Н.К. та вчитель ЗОШ № 7 м. Ніжина Жимань Л.І.

Урочисте пленарне засідання розпочалося з привітань,  до учасників конференції звернулися президент Асоціації, професор Алла Паславська, ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей, Надзвичайний і Повноважний Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер та заступник посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Вольфганг Біндзайль,

Було наголошено, що німецька мова та культура відіграють важливу роль у формуванні європейського цивілізаційного простору, Асоціація Українських Германістів докладає багато зусиль для  забезпечення якісного викладання німецької  мови в Україні, а також  поширення української мови та культури в німецькомовних країнах.

Слова особливої подяки прозвучали на адресу засновників Асоціації, зокрема, її першого президента Тетяни Комарницької.

Серед гостей конференції слід відмітити представників керівництва Міжнародної асоціації вчителів німецької мови Жеральдо де Карвальйо та Моніку Яніцку, віце-президента Центральноєвропейської спілки германістів Йоанну Шчек, членів спілок германістики з Туреччини та Болгарії.

Учасників заходу привітали також давні партнери Асоціації керівник Австрійського бюро кооперації у Львові, аташе з питань культури та освіти Посольства Австрії у Києві Андреас Веннінгер, керівник  Інформаційного центру Німецької академічної служби обмінів Ґізела Ціммерманн, керівник відділу з підтримки молодих вчених Фонду імені Ганса Зайделя в Мюнхені Ганс-Петер Нідермайєр.

Музичні привітання підготували Народний камерний оркестр Університету, а також учні та вчителі Львівських шкіл.

Незабутнє враження справило на присутніх авторське читання відомого українського письменника Юрія Андруховича, який презентував своє ессе «Уроки чужої» німецькою мовою.

Після пленарного засідання відбулися панельна дискусія, воркшопи, традиційно в секціях германісти обговорювали  питання граматики німецької мови, лексикології, літературознавства, перекладознавства, дидактики та методики.

Координатор Чернігівського осередку

Асоціації Українських Германістів

доцент кафедри німецької мови

Удовиченко Надія

Більше інформації

Фото заходу  http://www.lnu.edu.ua/gallery/asotsiatsiia-ukrains-kykh-hermanistiv-pry-maie-hoste-z-nahody-25-richnoho-iuvileiu/

https://udgv.org/novyny/621-asotsiatsiia-ukrainskykh-hermanistiv-pryiniala-hostei-z-nahody-25-richnoho-iuvileiu 

Відео:  XXV ювілейна конференція АУГ / XXV. Jubiläumstagung des UDGV

https://www.youtube.com/watch?v=AXqou6Qb_Xw&fbclid=IwAR1dmihlgX_CuqBfBYj3LDnZkus-3k0_I5GDN9D9x3IdmXiP2Q_AFsM6MJY

Уроки чужої , Юрій Андрухович

https://zbruc.eu/node/83453?fbclid=IwAR0wc9cuIZcyWTXwCDl_9BZ7IVBpInUv9V0cdDkKgZLkM6qHj9yStawyrDA

LÄCHELN DES ICH

Виступ Юрія Андруховича на XXV конференції Асоціації українських германістів

https://udgv.org/novyny/623-laecheln-des-ich

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative