Презентація книги Джона Мілтона «Утрачений рай» у перекладі О. В. Жомніра

22 листопада у читальному залі Гоголівського вишу відбулася презентація книги Джона Мілтона Утрачений рай у перекладі Олександра Васильовича
Жомніра.
Олександр Васильович Жомнір – кандитат філологічних наук, мовознавець, літературознавець та перекладач. Йому належать переклад п’єси В.Шекспіра Цимбелін, переклад романа В. С. Моема Місяць і п’ятак, а також є автором перекладів творів американської поетеси Емілі Дікінсон. На жаль, Олександр Васильович не встиг застати за життя опубліковане видання своєї найголовнішої праці – Утраченого раю Джона Мілтона, проте він назавжди ввійде в історію української культури як людина, що зробила перший повний український переклад цього твору.
На презентацію книги завітало багато гостей, які особисто знали О. В. Жомніра. Серед присутніх були: Павло Володимирович Михед – український учений, літературознавець, доктор філологічних наук, професор, завідувач відділом слов'янських літератур Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України, Олег Жупанський – видавець, Ганна Васильченко, яка є випускницею Гоголівського вишу 1981 року, автор віршів, перекладачка поезії з англійської мови на українську, учасник перекладацької студії «Транслятор», Валентина Сториця – поетеса, перекладачка, Микола Луговик (Скороспєхов) – випускник вишу 1976 року, учасник літературної студії, Олександр Сергійович Морозов – директор бібліотеки університету, Надія Петрівна Онищенко - директорка Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою НДУ імені М. Гоголя.
Утрачений рай– епічна поема у білих віршах письменника XVII століття Джона Мілтона. Поема стосується біблійної історії Гріхопадіння: спокуси Адама і Єви падшим ангелом Сатаною і вигнання їх із Райського саду. Студенти зачитали уривки твору мовою оригіналу та у перекладі О. В. Жомніра. Учасники зустрічі поділилися спогадами про Олександра Васильовича, діяльність перекладацької та літературної студій, роки навчання в університеті, акцентували складники успішної роботи перекладача, дали поради нинішнім студентам щодо успішного професійного становлення та особистого розвитку.
Працівниками бібліотеки було підготовлено виставку робіт О.В. Жомніра, перекладів викладачів та студентів університету, перекладацьких бюлетенів студії «Транслятор» за всі роки її існування.
Декан факультету іноземних мов Тезікова Світлана Володимирівна подякувала всім присутнім гостям, викладачам, працівникам бібліотеки, студентам за участь у проведенні презентації книги та висловила пропозицію щодо започаткування конкурсу перекладів імені Олександра Жомніра.

Аліна Рідзель,
студентка IV курсу філологічного відділення факультету іноземних мов

Детальніше ...

Партнерство «університет-школа»

Питання професійного розвитку вчителів іноземних мови є традиційними у співпраці вчителів НВК № 16 «Престиж» та викладачів факультету іноземних мов Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Свідченням тому є спільна робота у міжнародних проектах Шкільний вчитель нового покоління (Британська Рада, 2013 – 2019), Вчимося  навчати німецької (Німецький культурний центр Гете – Інститут, 2016 – 2019), Децентралізація в освіті: нові підходи до професійного розвитку вчителів іноземних мов Чернігівської області (Європейський союз, 2017), Англомовні літні табори: ініціатива GoGlobal (Посольство США в Україні, 2016).

Детальніше ...

Методичний семінар для вчителів іноземної мови міста Бровари

17 жовтня на факультеті іноземних мов пройшов методичний семінар з англійської мови для вчителів міста Бровари, більшість з яких є випускниками Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Цей семінар став вже доброю традицією як для НДУ, так і для освітян Київщини, адже між ними склалися давні дружні та професійні стосунки. Цього року до вишу на навчання завітало 16 вчителів.

Детальніше ...

«Стипендіальні програми ДААД для України – стислий огляд»

17 жовтня 2019 року на факультеті іноземних мов відбувся методичний семінар-тренінг «Стипендіальні програми ДААД для України – стислий огляд» та тест on-DaF.

До Ніжина із лекцією завітав викладач Сумського Національного аграрного університету та лектор Німецької академічної служби обміну студентів Карстен Грунвальдт.

Для студентів німецького відділення та викладачів кафедри німецької мови пройшов інформаційний захід на тему: «Стипендіальні програми ДААД для України – стислий огляд». Із доповіддю та тему «Вивчення іноземних мов у Ніжинській вищій школі» виступили Благініна Світлана Вікторівна та Удовиченко Надія Костянтинівна

Детальніше ...

Вітаємо колег з відзнаками

На вченій раді факультету іноземних мов ректор вишу Олександр Самойленко вручив грамоти Міністерства освіти та науки України за сумлінну багаторічну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність Благініній Світлані Вікторівні, доценту кафедри німецької мови; Блажко Марії Іванівні, доценту кафедри німецької мови; Ларіній Тетяні Валеріївні кандидату педагогічних наук, доценту; Удовиченко Надії Костянтинівні, доценту кафедри німецької мови.

Щиро вітаємо науково-педагогічних працівників нашого вишу та бажаємо подальших професійних успіхів на благо освіти і науки!

Детальніше ...

70-річчя факультету іноземних мов

Цього року факультету іноземних мов виповнюється 70 років. З цього приводу в університеті відбулась ціла низка святкових заходів.

Детальніше ...

Проект «Вчимося навчати німецької» («Deutsch lehren lernen», DLL)

1-2 вересня 2019 р. доценти кафедри німецької мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Марія Блажко та Надія Удовиченко відвідали робочу зустріч учасників проекту «Вчимося навчати німецької» («Deutsch lehren lernen», DLL), яка проходила  в німецькому культурному центрі Ґете-Інститут м.  Києв.

Детальніше ...

Завершено літню виховну мовну практику студентів факультету іноземних мов

З 3 по 21  червня 2019 р. ігрові майданчики шкіл міста Ніжина радо зустрічали дітей, організовуючи для них цікаве та змістовне дозвілля. На базі гімназії №3, ЗОШ №10,ЗОШ №15 та НВК №16 «Престиж» було розпочато роботу мовних таборів. У партнерській співпраці поєдналися вчителі шкіл, студенти, учні та викладачі.

Детальніше ...

На кафедрі німецької мови святкували День науки!

З нагоди професійного свята – Дня науки, що відзначається щорічно в третю суботу травня, 15 травня на кафедрі німецької мови було проведено конференцію молодих науковців 2019.

Свої творчі звіти  представили  16 учасників,  як і було зазначено у програмі конференцій  молодих науковців ( 13 – 22 травня 2019) з якою  Ви можете детально  ознайомитися на офіційному сайті Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя або за посиланням http://www.ndu.edu.ua/index.php/ua/novini-universitetu/item/2216-molod-u-nautsi-2019.

Детальніше ...

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   сайт програми ЄС Еразмус+

сайт Національного Еразмус-офісу

Google Analytics Alternative