Факультет іноземних мов

18 травня 2022 року в рамках Фестивалю науки на факультеті іноземних мов НДУ імені Миколи Гоголя викладачами кафедри німецької мови було організовано науково-методичний Online семінар, учасниками якого стали студенти молодших курсів, які вивчають німецьку мову як першу іноземну. До нас радо приєдналися і студенти-старшокурсники, які вивчають німецьку мову як другу іноземну.

Сьогодні, коли всі ми знаходимося вже не в мирному середовищі і відчуваємо брак живого спілкування, ми знаходимо інші шляхи, щоб почути одне одного, порадитися, поділитися проблемами та просто порадіти за друзів та знайомих. У ситуації, що склалася,  ми звертаємося до нашого помічника Інтернету. Саме таку тему для спілкування обрав організатор нашого науково-методичного семінару, наш партнер з Німеччини, директор мовної школи «StartDeutschSchule“ Маркус Пойзер.  На початку зустрічі творчий, щирий, доброзичливий і активний генератор ідей Маркус поцікавився тим, у якій мірі ми використовуємо в нашому повсякденному житті соціальні мережі. Після невеличкого бліц-опитування нам було запропоновано прослухати жартівливу пісню, у якій німецька молодь на сторінках соціальної мережі розповідає про свої щоденні справи. Було цікаво спостерігати за тим, наскільки уважно студенти змогли запам’ятати деталі, про які йшлося в пісні. У процесі прослуховування пісні Маркус  досить влучно  пояснював деякі дрібниці з життя та побуту німецької молоді,  про які наші студенти можуть не знати. Наприклад, які книжкові полички в Німеччині  є найбільш популярними серед молоді і які назви вони мають. Так ненав’язливо пройшло ознайомлення  студентів із дрібницями побуту німецької молоді. Веселим моментом спілкування став наш спільний спів такої запальної, на наш погляд, пісні під назвою «Мені подобається». Під час спілкування з Маркусом піднімалися питання про те, як часто ми телефонуємо друзям, скільки смс ми можемо надіслати протягом дня, скільки контактів ми маємо у своєму телефоні, як часто ми користуємося електронною поштою. Кульмінацією зустрічі стало, на нашу думку, запитання про те, якими мовами йде все наше спілкування в соціальних мережах. Протягом усієї зустрічі йшлося про вагоме значення  володіння іноземними мовами, яке є на сьогоднішній день особливо актуальним. Сьогодні, коли коло спілкувань кожного з нас розширилося на весь світ, іноземні мови - шлях до нових знайомств та до набуття нової інформації. Наприкінці зустрічі ми подякували Маркусу за цікаво проведений час, запросили до нових зустрічей, до роздумів на різні хвилюючи теми, які обговорюються молоддю усіх країн світу.

Кафедра німецької мови