Музейний комплекс

Скринька довіри

Науково-природничий музей

Реєстраційний номер:     561785-EPP-1-2015-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP

Назва:    Гендерні Студії: крок до демократії та миру у сусідніх з ЄС країнах з різними традиціями - GeSt

Тривалість:   15/10/2015 - 15/10/2018 (продовжено до 30/04/2019, завершено)

Бюджет: 930000 євро (у т.ч. НДУ – 93888 євро)

Координатор: Наталія Мажеікенє (Університет Вітовта Великого, Каунас, Литва)

Партнери проекту:

• Університет Вітовта Великого (Каунас, Литва) - координатор,
  • Університет Аристотеля (Салоники, Греція),
  • Центральноєвропейський університет (Будапешт, Угорщина),
  • Університети міст Сусс та Маноуба (Туніс),
  • Університет Султана Моулей Слімана (Бені Меллаль,  Марокко),
  • Університет Сіді Мохамеда Бен Абделах (Фес, Марокко),
  • Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка (Кропивницький, Україна),
  • Прикарпатський національним університетом імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ, Україна),
  • Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя (Ніжин, Україна).

Асоційованим партнером проекту в Україні є Харківський обласний гендерний ресурсний центр.

Загальна мета проекту:

Реалізація кількох освітніх магістерських програм в різних областях соціальних і поведінкових наук, оновлених гендерними питаннями, в країнах з різними традиціями для підвищення рівня розуміння гендерних проблем в суспільстві і методів їх вирішення.

Конкретні цілі:

• Розробка основних інноваційних методів навчання і підходів для навчання в ГС з розробкою високоякісних навчальних матеріалів, включаючи освітні засоби вимірювання, і відкритих освітніх ресурсів;
  • Підвищення рівня розуміння проблематики гендерної освіти і набуття необхідного досвіду і навичок викладацького складу;
  • Підготовка перших кваліфікованих випускників як дослідників, які будуть мати широке коло методологічних підходів до ГС, широке коло практичних, універсальних, взаємозамінних навичок для дослідження політизації гендерних відносин на різних рівнях суспільства від внутрішніх установок в національних контекстах та в міжнародній сфері.

Результати проекту:

Основні результати представлені на сайті проекту. В університеті створена та реалізується магістерська програма «Політологія. Гендерні студії» за спеціальністю 052 «Політологія» (висновки останньої акредитаційної експертизи, опис програми для вступників). За підтримки проекту розроблено п’ять нових курсів, три з яких пройшли апробацію також при підготовці магістрів зі спеціальності «Освітні вимірювання»; обладнано на загальну суму 20367 євро два комп’ютерні класи для студентів магістерських програм; на базі платформи Moodle створено електронні навчальні курси; підготовлено три посібники: Ґендерна психологія (автор О.П. Щотка, pdf), Освіта і ґендер (автор О.В. Желіба, pdf), Ґендерні історичні студії: світовий та вітчизняний досвід (автори С.О. Кириленко, Є.М. Луняк, pdf).

Викладачі університету пройшли міжнародні стажування, під час яких розширили знання про розробку магістерських програм, програм навчальних курсів відповідно до європейських стандартів,  а також мали змогу працювати у бібліотеках вузів-партнерів:

Крім того, викладачі університету взяли участь у міжнародних школах, де отримали досвід міждисциплінарного вивчення гендерної проблематики, прослухали лекції професорів вузів-партнерів:

У рамках проекту проведено міжнародний форум, дві міжнародні конференції, одна з яких зусиллями Ніжинського університету, та семінар для молодих дослідників:

Більше 250 наукових статей та тез різного рівня було підготовлено учасниками проекту, з них 75 – викладачами Ніжинського університету. Проект отримав від Європейської Комісії оцінку «Добре» (від 60 до 74 балів за 100-бальною шкалою) без жодних штрафних санкцій.