Університет

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Музейний комплекс

Результати моніторингу якості освіти

Публічні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Звернення до ректора

Скринька довіри

Новини університету

Науково-природничий музей

Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

Картинна галерея НДУ - одне з найцінніших художніх зібрань України, у трьох залах якої представлений живопис різних епох.

 

Один із залів презентує живопис XX століття і присвячений творчості народного художника СРСР, лауреата Державної премії ім. Т.Г. Шевченка Сергія Федоровича Шишка.

Протягом 1982-1984 років Сергій Шишко подарував нашому навчальному закладу, частим гостем якого він був, 36 власних творчих робот. Це одне з найбільших державних зібрань живописних полотен цього художника. Унікальність даної колекції полягає в тому, що тут представлені картини різних етапів творчого зростання та розвитку митця. Є в колекції ранні роботи, присвячені Ніжинському вузу («Ніжинський педінститут» 1940 p., «Парк біля інституту влітку» 1939 p.); картини 50-60-х років («Дощ над Дніпром», «Весна» 1954 p., «Прояснюється» 1958 p.), і полотна більш пізнього періоду, коли у художника вже сформовувалася власна манера письма, свій стиль («Над тихим Пслом» 1971 p., «У парку імені Ватутіна» 1975 p.).

 У двох наступних залах знаходяться картини, що були подаровані в 1845 році з нагоди святкування 25-річного ювілею з дня відкриття Гімназії вищих наук почесним попечителем Олександром Григоровичем Кушельовим-Безбородьком. Це, переважно, картини, що знайомлять відвідувачів із західноєвропейським живописом епохи Ренесансу та XVII ст. та російським живописом XIX ст. Тут можна познайомитися з оригіналами й авторськими копіями художників флорентійської школи, творчою манерою Рубенса, Ван-Дейка, Рафаеля Санті, Мікеланджело Буонарроті, Гвідо Рені, Гверчино, Караваджіо, Міньяра, а також К. Брюллова, А. Мокрицького, О. Ківшенка, Ю. Феддер-са та багатьох інших знаних майстрів пензля, чиї імена прикрашають історію вітчизняного та зарубіжного живопису.

Тож музейний комплекс Ніжинського державного університету - яскрава сторінка життя не лише вузу, а й міста з тисячолітньою історією, є на сьогодні важливою складовою структури університету та справжнім художнім та культурним центром, який не можна оминути, подорожуючи Україною.

   

 

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative