Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Музейний комплекс

Результати моніторингу якості освіти

Публічні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Звернення до ректора

Скринька довіри

Новини університету

Науково-природничий музей

Картинна галерея НДУ - одне з найцінніших художніх зібрань України, у трьох залах якої представлений живопис різних епох.

 

Один із залів презентує живопис XX століття і присвячений творчості народного художника СРСР, лауреата Державної премії ім. Т.Г. Шевченка Сергія Федоровича Шишка.

Протягом 1982-1984 років Сергій Шишко подарував нашому навчальному закладу, частим гостем якого він був, 36 власних творчих робот. Це одне з найбільших державних зібрань живописних полотен цього художника. Унікальність даної колекції полягає в тому, що тут представлені картини різних етапів творчого зростання та розвитку митця. Є в колекції ранні роботи, присвячені Ніжинському вузу («Ніжинський педінститут» 1940 p., «Парк біля інституту влітку» 1939 p.); картини 50-60-х років («Дощ над Дніпром», «Весна» 1954 p., «Прояснюється» 1958 p.), і полотна більш пізнього періоду, коли у художника вже сформовувалася власна манера письма, свій стиль («Над тихим Пслом» 1971 p., «У парку імені Ватутіна» 1975 p.).

 У двох наступних залах знаходяться картини, що були подаровані в 1845 році з нагоди святкування 25-річного ювілею з дня відкриття Гімназії вищих наук почесним попечителем Олександром Григоровичем Кушельовим-Безбородьком. Це, переважно, картини, що знайомлять відвідувачів із західноєвропейським живописом епохи Ренесансу та XVII ст. та російським живописом XIX ст. Тут можна познайомитися з оригіналами й авторськими копіями художників флорентійської школи, творчою манерою Рубенса, Ван-Дейка, Рафаеля Санті, Мікеланджело Буонарроті, Гвідо Рені, Гверчино, Караваджіо, Міньяра, а також К. Брюллова, А. Мокрицького, О. Ківшенка, Ю. Феддер-са та багатьох інших знаних майстрів пензля, чиї імена прикрашають історію вітчизняного та зарубіжного живопису.

Тож музейний комплекс Ніжинського державного університету - яскрава сторінка життя не лише вузу, а й міста з тисячолітньою історією, є на сьогодні важливою складовою структури університету та справжнім художнім та культурним центром, який не можна оминути, подорожуючи Україною.

   

 

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative