Факультет іноземних мов

старший викладач

Закінчила факультет іноземних мов Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М. В. Гоголя. Працює в Ніжинській вищій школі з 2001 року на посадах викладача, старшого викладача кафедри англійської мови та методики викладання, кафедри прикладної лінгвістики.

Викладає такі курси: практика усного та писемного мовлення, спецкурси «Домашнє читання», «Модальні дієслова», «Вербалії», «Часові форми дієслова», «Способи дієслова», мовна практика.

З 2009 р. по 2012 р. навчалась в аспірантурі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя за спеціальністю 13.00.04 (порівняльна педагогіка).

Бере участь у всеукраїнських і міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах, вебінарах, майстер-класах, а також у проведенні щорічної міської шкільної олімпіади з англійської мови.

Коло наукових інтересів: порівняльна педагогіка, країнознавство, питання професійного розвитку вчителів іноземних мов, інновації в освіті.

Вибрані публікації:

1.   Чувакова Т.Г., Андрущенко Л.Б. Особливості професійного розвитку вчителів у США і Японії: порівняльний аналіз / Т.Г. Чувакова, Л.Б. Андрущенко // Наукові записки. Серія: Психолого-педагогічні науки (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя) / За заг. ред. проф. Є. І. Коваленко. – Ніжин: Видавництво НДУ ім. М. Гоголя, 2007. – № 3. – С. 176-179.
  2. Андрущенко Л.Б. Методичні рекомендації до курсу «Країнознавство» для студентів 3 курсу філологічного факультету / Укл. Л.Б. Андрущенко. – Ніжин: Видавництво НДУ ім. М. Гоголя, 2007. – 79 с.
  3. Андрущенко Л.Б. Напрями діяльності академічного куратора в американському університеті / Л.Б. Андрущенко // Підготовка молодих викладачів та аспірантів в галузі освітніх вимірювань: Тези міжнародного семінару молодих науковців (Кіровоград, Україна, 11-14 травня 2011 р.). – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. В. Винниченка, 2011. – С. 3-4.
  4. Андрущенко Л.Б. Роль академічного радника в становленні студента: досвід американських університетів / Л.Б. Андрущенко // Міждисциплінарність як методологія гуманітарних наук: мова, освіта, культура: матеріали міжн. науково-практ. конф., 26-27 квітня 2012 р. м. Умань. – Умань: ПП Жовтий О.О., 2012. – Ч. 2. – С. 11-12.
  5. Андрущенко Л.Б. Академічний радник в американському університеті: роль і напрями діяльності / Л.Б. Андрущенко // Матеріали IV міжнародної науково-практичної конференції «Інновації в освіті: сучасні підходи до професійного розвитку вчителів іноземних мов». – Ніжин: ПП Лисенко М.М., 2014. – С. 138-140.
  6. Ларіна Т.В., Андрущенко Л.Б. Проектна діяльність викладача як фактор його професійного розвитку / Т.В. Ларіна, Л.Б. Андрущенко // Матеріали міжнародного науково-практичного семінару «Проектна діяльність як інструмент дослідження, навчання та інновацій». – Ніжин: Видавець ПП Лисенко М.М., 2016. – С. 71-72.
  7. Андрущенко Л.Б., Ларіна Т.В. З історії академічного радництва: американський досвід / Л.Б. Андрущенко, Т.В. Ларіна //  Матеріали V Міжнародної науково-практичної конференції «Інновації в освіті: сучасні підходи до професійного розвитку вчителів іноземних мов». – Ніжин: Видавець ПП Лисенко М.М., 2016. – С. 8-10.
  8. Говоримо англійською, навчаємось і відпочиваємо разом: методичний посібник для організаторів мовних таборів / С.В. Тезікова, Є.О. Плотніков, С.В. Благініна, І.Ф. Андрійко, Л.Б. Андрущенко та ін. – Ніжин: Видавець ПП Лисенко М.М., 2016. – 80 с. з іл.
  9. Професійний розвиток вчителя: інструменти управління знаннями: методичний посібник / С.В. Тезікова, Т.В. Ларіна, Є.О. Плотніков, Л.Б. Андрущенко та ін. – Ніжин: Видавець ПП Лисенко М.М., 2017. – 80 с. з іл.

e-mail: milaandruschenko@ndu.edu.ua