Факультет іноземних мов

кандидат педагогічних наук, доцент

У 2001 р. закінчила факультет іноземних мов Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Навчалася в аспірантурі на кафедрі педагогіки (2011 – 2014 рр.) при НДУ імені Миколи Гоголя за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки. У 2015 р. успішно захистила кандидатську дисертацію.

Працює на факультеті з 2002 р. на посаді викладача кафедри англійської мови та методики викладання. Викладає практику усного та писемного мовлення, методику викладання іноземних мов, мовну практику.

Бере участь у міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференціях, семінарах та вебінарах. Є автором понад 25 наукових публікацій, 3 методичних рекомендацій та  навчально-методичного посібника.

Коло наукових інтересів: методика викладання іноземних мов.

Вибрані публікації:

1. Давиденко О.В. Взаємопов’язане навчання аудіювання та говоріння у процесі навчання іноземної мови на матеріалах bbc Learning English: Матеріали VІ міжнародної науково-практичної конференції «Інновації в освіті: сучасні підходи до професійного розвитку вчителів іноземних мов». – Ніжин, 2018.
  2. Давиденко О. В., Пономаренко О. В. Подкастинг як засіб формування компетентності в англомовному аудіюванні студентів молодших курсів / О. В. Давиденко, О. В. Пономаренко //Journal “Science Rise: Pedagogical Education”/ – Харків. – 2018. – №5 (25). – С. 43 – 46.
  3. Davydenko O.V, Ponomarenko O.V. Using podcasts to improve students’ listening skills: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції [Universum View], (Краматорськ, 28 вересня, 2018). – С. 209 – 210.
  4. Давиденко О. В., Пономаренко О. В. Навчання англомовного читання студентів молодших курсів на матеріалах Інтернет-новин: матеріали міжнар. наук.-практ. конф. [«Викладання іноземних мов в Україні та за її межами: досвід і виклики»], (Івано-Франківськ, 21-22 березня2019 р.) / Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. – С. 177 – 178.
  5.   Давиденко О. В., Пономаренко О. В. Навчання англомовного читання студентів молодших курсів на матеріалах Інтернет-новин: Матеріали міжнар. наук.-практ. конф. [«Викладання іноземних мов в Україні та за її межами: досвід і виклики»], (Івано-Франківськ, 21-22 березня 2019 р.) / Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. – С. 91 – 93.
  6. First Year Grammar Companion: навч. посіб. для студентів І курсу денного відділення ф-ту ін. мов / О. М. Таран, Н. М. Карпенко, Т.В. Ларіна, О. В. Пономаренко, В. П. Сливка, В. В. Смелянська, О.В. Давиденко. – Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2019. – 173 с.
  7. Давиденко О.В. Формування компетентності в діалогічному мовленні студентів-першокурсників засобами інтернет-ресурсів // Матеріали VІІ міжнародної науково-практичної конференції [Інновації в освіті: сучасні підходи до професійного розвитку вчителів іноземних мов] (Ніжин, 27 – 28 вересня 2019 р.) / М-во освіти і науки України; НДУ [та ін.]. – Ніжин: Видавець Лисенко М М., 2019. – С. 65-67.

Брала участь у педагогічному експерименті в межах спільного проекту МОН України та Британської Ради в Україні «Шкільний учитель нового покоління» щодо методичної підготовки майбутніх учителів англійської мови за інноваційною програмою на 2015‒2019 роки.

У 2018 році стала членом громадської організації «Європейська освіта і наука в Україні».

e-mail: lenawd@ukr.net