Факультет іноземних мов

кандидат педагогічних наук, доцент

Закінчила факультет іноземних мов Ніжинського державного педагогічного університету ім. Миколи Гоголя у 2004 р. Навчалася в аспірантурі Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя (2008-2011). У 2012 році захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки.

Працює на факультеті з 2004 р. на посаді викладача кафедри англійської мови та методики викладання, а з 2013 року на посаді доцента. Викладає практику усного і писемного мовлення та методику викладання іноземних мов.

Бере участь у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях. Публікується у фахових наукових виданнях. На сьогодні має понад 20 одноосібних статей, 2 посібника методичних рекомендацій та 3 навчально-методичних посібника у співавторстві.

Коло наукових інтересів: методика викладання іноземних мов у молодшій школі.

Вибрані публікації:

1. Вступ до практичного курсу англійської мови: навч. посіб. для студентів І курсу денного відділення факультету іноземних мов / кол. авторів під керів. О. М. Таран. – 2-ге вид., доп. – Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2015. – 91 с.
  2. Практичний курс англійської мови : навч. посіб. для студентів І курсу денного відділення факультету іноземних мов / кол. авторів під керів. О. М. Таран. – 2-ге вид., доп. – Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2015. – 427 с.
  3. Давиденко О. В., Пономаренко О. В. Подкастинг як засіб формування компетентності в англомовному аудіюванні студентів молодших курсів / О. В. Давиденко, О. В. Пономаренко //Journal “Science Rise: Pedagogical Education”/ – Харків. – 2018. – №5 (25). – С. 43 – 46.
  4. Davydenko O.V, Ponomarenko O.V. Using podcasts to improve students’ listening skills: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції [Universum View], (Краматорськ, 28 вересня, 2018). – С. 209 – 210.
  5. Давиденко О. В., Пономаренко О. В. Навчання англомовного читання студентів молодших курсів на матеріалах Інтернет-новин: матеріали міжнар. наук.-практ. конф. [«Викладання іноземних мов в Україні та за її межами: досвід і виклики»], (Івано-Франківськ, 21-22 березня 2019 р.) / Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. – С. 177 – 178.

Брала участь у педагогічному експерименті в межах спільного проекту МОН України та Британської Ради в Україні «Шкільний учитель нового покоління» щодо методичної підготовки майбутніх учителів англійської мови за інноваційною програмою на 2015‒2019 роки.