Факультет іноземних мов

кандидат педагогічних наук, доцент

Закінчила факультет іноземних мов Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М. В. Гоголя у 1998 р. З 2000 по 2012 рр. працювала на посаді викладача кафедри англійської мови та методики викладання, з 2006 по 2009 рр. навчалася в аспірантурі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя за спеціальністю 13.00.01 ‒ загальна педагогіка та історія педагогіки. З 2012 р. працює на посаді доцента кафедри англійської мови та методики викладання, з 2019 р. – германської філології та методики викладання іноземних мов.

Викладає курси: практика усного та писемного мовлення, практична граматика, методика викладання іноземних мов.

Захистила кандидатську дисертацію на тему «Тенденції розвитку раннього навчання іноземних мов у початковій школі США» у 2011 р. Вчене звання доцента кафедри англійської мови та методики викладання присвоєно у 2014 р.

Основні напрями наукових досліджень: методика викладання іноземних мов.

Бере участь у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях. Має понад 30 публікацій, серед яких наукові статті у фахових наукових виданнях, методичні та навчальні посібники.

Вибрані публікації:

1. Смелянська В. В. Особливості програм раннього навчання іноземних мов: досвід США / В. В. Смелянська // Перспективи раннього навчання іноземних мов в Україні та за кордоном : монографія / за ред. І. В. Самойлюкевич. – Житомир : Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2012. – 383 с.
  2. Інтегрований підхід до формування компетентності в іншомовному академічному письмі студентів 1-го курсу мовних факультетів/ Н. М. Карпенко, В. В. Смелянська. // ScienceRise: Pedagogical Education. – 2019. – № 3(30). – С. 18–22.
  3. Вступ до практичного курсу англійської мови : навч. посіб. для студентів І курсу денного відділення факультету іноземних мов / кол. авторів під керів. О. М. Таран. – 2-ге вид., доп. – Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2015. – 91 с.
  4. Практичний курс англійської мови : навч. посіб. для студентів І курсу денного відділення факультету іноземних мов (частина 1) / кол. авторів під керів. О. М. Таран. – 3-те вид., доп. – Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2019. – 197 с.
  5. Grammar Companion : навч. посіб. для студентів І курсу факультету іноземних мов / кол. авторів під керів. О. М. Таран. – Ніжин : НДУ ім. М. Гоголя, 2019. – 173 с.

Брала участь у педагогічному експерименті щодо методичної підготовки майбутніх учителів англійської мови за інноваційною типовою програмою на 2015‒2019 роки.