Факультет філології, історії та політико-юридичних наук
Відкритий і закритий переклад: гостьова лекція для здобувачів ОП 035 «Філологія. Германські мови і літератури (перша – англійська) (переклад включно»

30 квітня 2025 року старший викладач кафедри іноземних мов і методики викладання Бердянського державного педагогічного університету, керівник власного бюро перекладів Артем Сергійович Полуляхов провів гостьову лекцію для здобувачів ІІ–IV курсів освітньої програми 035 «Філологія. Германські мови і літератури (перша – англійська) (переклад включно)».
Детальніше ...Вітаємо переможця Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт!

Вітаємо здобувача 4 курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти заочної форми здобуття вищої освіти спеціальності «Середня освіта. Українська мова та література» Павла НАГОРНОГО й наукову керівницю професорку, завідувачку кафедри української мови, літератури, культурології та журналістики БОЙКО Надію Іванівну з перемогою у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з української мови, літератури (з методикою їх викладання) у 2024-2025 навчальному році!
Детальніше ...Як працювати з країнами Азії: погляд експерта
29 квітня 2025 року здобувачі освіти за бакалаврською та магістерською ОП спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», а також гарант цієї ОП доцент Лариса Мицик взяли участь в онлайн-семінарі Надзвичайного і Повноважного Посла України в Японії, заслуженого економіста України, доктора фізико-математичних наук Сергія Корсунського «Як працювати з країнами Азії», який відбувся на міжнародній освітній платформі Ukraine Global Faculty. На семінарі студенти дізналися про культурні особливості країн Азії, бізнес-практики, кейси та можливості в регіоні, отримали практичні поради для взаємодії та співпраці в Азії.
Ukraine Global Faculty реалізується Академією КМЕФ за підтримки фінтех-компанії Activitis.
Дякуємо доктору Корсунському та організаторам за унікальний за змістом та інформативною насиченістю семінар!
Детальніше ...Військова допомога європейських держав Україні під час російсько-української війни: оцінки експерта
26 квітня 2025 року здобувачі освіти за бакалаврською та магістерською ОП спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», а також гарант цієї ОП доцент Л.Мицик прослухали дві відкриті лекції Ігоря Тодорова – доктора історичних наук, професора кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського національного університету, заступника голови Координаційної ради Громадської ліги «Україна-НАТО», члена НГО «Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин», члена ВНГО «Українська асоціація європейських студій», засновника і експерта НГО «Інститут соціальних досліджень та політичного аналізу», дійсного члена (академіка) Академії політико-правових наук України. Темою лекцій стала військова допомога європейських держав Україні під час російсько-української війни. Глибокий аналіз професором Тодоровим ролі Європи у сучасній геополітиці дозволить молодим громадянам нашої держави виробити власне свідоме ставлення до перспектив євроінтеграції України.
Детальніше ...Перші краєзнавчі читання учнівської молоді «Чернігово-Сіверщина в історичному просторі»

24 квітня на факультеті філології, історії та політико–юридичних наук були проведені Перші історико-кразнавчі читання для учнів, організовані кафедрами історії України, всесвітньої історії та міжнародних відносин. Обласний конкурс зібрав юних дослідників, які представляли різні куточки Чернігівщини, зокрема Ніжин, Чернігів, Прилуки, Козелець, Бобровицю.
Детальніше ...23 квітня 2025 року студенти факультету філології, історії та політико-юридичних наук об'єдналися для проведення традиційного німецького Великодня

"Ostern" – німецький Великдень – традиційне улюблене свято в Німеччині, яке поєднує не лише християнські вірування, а й ритуали з прадавніх язичницьких часів. Перші поселенці на території сучасної Німеччини відзначали в цей час свято богині Остерії, покровительки життя, родючості та весни. І хоча є багато традицій схожих на українські (гра в битки, нічна служба в церкві, писанки), існують і зовсім нові для нас, які є відображенням менталітету даної країни: біг з яйцями, пошук писанок схованих великоднім кроликом, прикрашання столів нарцисами.
Детальніше ...Зустріч з Надзвичайним і Повноважним послом України в Австрії
24 квітня 2025 року здобувачі освіти за бакалаврською та магістерською ОП спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», а також науково-педагогічні працівники, які забезпечують ці ОП, взяли участь у черговому онлайн заході в межах проєкту «Дипломатичний фронт» за ініціативи Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції й Інформаційного центру ЄС. Спікером заходу був Василь Химинець, Надзвичайний і Повноважний посол України в Австрії, який презентував лекцію про особливості української дипломатії у цій європейській країні. Його виступ та подальший діалог зі слухачами дозволили студентам-міжнародникам з першоджерела отримати актуальну інформацію про сучасну дипломатичну практику України.
Детальніше ...Наші перші педагогічні кроки: від теорії до практики

Здавалося, лише вчора студенти 4-го курсу вперше переступили поріг школи, а сьогодні вже повернулися до рідних стін Гоголівського вишу.
01 квітня 2025 року відбувся захист педагогічної практики, на якому студенти-випускники бакалаврату мали нагоду розповісти про результати своїх педагогічних пошуків, досягнень та поділитися досвідом, якого набули в гімназіях м. Ніжина.
Детальніше ...Навчально-краєзнавчий студентський проект «Подорожуємо Німеччиною»

На факультеті філології, історії та політико-юридичних наук Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя в рамках вибіркового блоку дисциплін «Німецька мова на всі випадки життя» в березні 2025 р. було проведено навчально-краєзнавчий студентський проект «Подорожуємо Німеччиною». Студентам було запропоновано виступити в ролі працівників туристичної фірми і розробити тури Німеччиною. Розпочався пошук і обробка інформації з різних джерел. Весь процес пошуку проходив у дусі співпраці. Передбачалось використання нових лексичних одиниць та граматичних явищ, які мають місце у текстах туристичного спрямування. Для представлення міст учасники проекту обирали найпривабливіші фото, які висвітлюють міста Німеччині у їх неповторній красі і окреслюють їх особливості.
Детальніше ...Її голос – мішень для них: гендерно зумовлене онлайн-насильство щодо українських журналісток

4 квітня студенти-журналісти разом із професоркою НДУ імені Миколи Гоголя, докторкою наук із соціальних комунікацій Т. А. Дзюбою взяли участь у презентації та обговоренні дослідження «Її голос – мішень для них: гендерно зумовлене онлайн-насильство щодо українських журналісток».
Тема гендерно зумовленого насильства у віртуальному просторі – відносно нова, дослідження, здійснене ГО «Жінки в медіа», – одне з перших в Україні. Його актуальність – поза сумнівом, оскільки у вітчизняних медіа традиційно працює більшість жінок, а під час війни фемінізація цієї сфери поглибилася.
Детальніше ...