Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Деканат

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

Контакти

Збагачуємо досвід: відвідування презентації книжки

Навчання – це набуття нових знань, формування цінностей, особистісне зростання. Важливим джерелом життєвого й професійного досвіду є зустрічі й спілкування з непересічними людьми, знайомство з фактами історії та культури. Для майбутніх філологів і педагогів долучення до таких подій корисне в плані збагачення інформації, корекції світоглядних позицій, оцінок, розвитку навичок продуктивної комунікації, поповнення арсеналу організаційних методів і прийомів. А ще – це потужний поштовх до рефлексій, момент осмислення й поцінування людини й слова.

Детальніше ...

Цікаво про верстку газети

Сучасний навчальний процес представлений різними формами, методами й прийомами. Специфіка дисциплін щоразу відкриває нові можливості для розвитку компетентностей здобувачів, особливо коли йдеться про прагматичний аспект: проєктна діяльність, ігрові й імітаційні форми, семінари, майстер-класи, вебінари, реальні й віртуальні екскурсії, практика, спілкування з професіоналами тощо.

Детальніше ...

Народження книжки: від А до Я

Поза будь-якими сумнівами, практичне спрямування підготовки бакалаврів філології має бути безперервним, зорієнтованим на різні сфери застосування мовно-літературних знань. Здобувачам важливо усвідомлювати прикладний аспект обраної спеціальності, бачити перспективи, підхоплювати й розвивати ідеї. Однією з таких сфер є робота з упорядкуванням, підготовкою і публікацією текстів – редакторсько-видавнича діяльність.

Детальніше ...

Корисна практика

Під час проходження редакторсько-перекладацької практики ми, студенти-філологи, відвідуємо базові заклади, знайомимося з їхніми працівниками, дізнаємося  про структуру, функції, обладнання, продукцію тощо.

Детальніше ...

31 травня здобувачі ОПП Міжнародні відносини мали зустріч з Головою комісії з питань академічної доброчесності та етики

31 травня здобувачі другого (магістерського) рівня ОПП Міжнародні відносини і культурна дипломатія та першого (бакалаврського) рівня ОПП Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії мали зустріч з Головою комісії з питань академічної доброчесності та етики Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя доцентом Олексієм Тимошенком.

Олексій Тимошенко всебічно висвітлив проблему, окреслив найважливіші її моменти, вказавши на ключові засадничі принципи питання академічної доброчесності.

Детальніше ...

30 травня відбулася зустріч декана факультету зі здобувачами ОПП Міжнародні відносини

30 травня відбулася зустріч декана факультету філології, історії та політико-юридичних наук доцента Володимира Мартиненка зі здобувачами першого (бакалаврського) рівня ОПП Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії та другого (магістерського) рівня ОПП Міжнародні відносини та культурна дипломатія, присвячена вирішенню конфліктних ситуацій, правовому захисту інтересів студентства.

Детальніше ...

Круглий стіл «Публічна дипломатія в дії: інституційний досвід країн світу та України»

28 травня 2024 року здобувачі вищої освіти за бакалаврською ОП «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», здобувачі вищої освіти за магістерською ОП «Міжнародні відносини і культурна дипломатія» та гарант ОП доцент Лариса Мицик долучилися до роботи круглого столу «Публічна дипломатія в дії: інституційний досвід країн світу та України».

Детальніше ...

22 травня здобувачі факультету філології, історії та політико-юридичних наук долучилися до обговорення актуальних проблем дотримання академічної доброчесності

22 травня здобувачі бакалаврського, магістерського та докторантського рівнів освіти факультету філології, історії та політико-юридичних наук долучилися до обговорення актуальних проблем дотримання академічної доброчесності в освітній та науковій діяльності. Доповідь Ольги Дудар та Світлани Савченко – доценток кафедри історичної та громадянської освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка викликала жваву дискусію, до якої долучилися не лише студенти, але і викладачі факультету. В доповіді та дискусії запрошені лектори особливу увагу звернули на питання нормативної бази в сфері академічної доброчесності, формування відповідної атмосфери в учнівському та студентському середовищах, етичності у використанні інструментарію штучного інтелекту тощо. Сподіваємося, що досвід співпраці зі знаними фахівцями в справі підвищення кваліфікації педагогічних кадрів буде розвиватися в подальшому.

Детальніше ...

Сівач мудрості й добра

17 травня 2024 року відбулася щорічна Всеукраїнська студентська науково-практична інтернет-конференція «Арватівські читання–2024». Упродовж тривалого часу кафедра, на якій за сумісництвом від 1976 до 1999 року працював академік Федір Степанович Арват, сівач мудрості й добра,  організовує і проводить Всеукраїнські студентські конференції.

Детальніше ...

15 травня 2024 року в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбулася презентація 16 випусків «Історичного альманаху», приурочена до Дня молоді в науці

15 травня 2024 року в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбулася презентація 16 випусків «Історичного альманаху», приурочена до Дня молоді в науці. Захід організували викладачі кафедри історії України.

Учасники зустрічі згадували про підготовку та випуск першого збірника, його вагоме значення для розвитку наукової думки серед молоді нашого факультету. Доктор політичних наук, професор Олександр Бойко наголосив на важливості історичної пам'яті, особливо в умовах війни, розповів про зусилля викладачів факультету зі збору коштів на видання першого випуску. Доктор історичних наук, професор Євген Луняк відзначив університет як унікальний простір для розвитку молодих науковців особливо в умовах повномасштабної війни росії проти нашої держави.  

Детальніше ...

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative