Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

22 січня Україна відзначає День Соборності, свято об’єднання українських земель в єдину самостійну державу. Тоді, 22 січня 1919 року, рівно за рік після прийняття Четвертого Універсалу Української Центральної Ради, що проголошував незалежність УНР, рішення про об’єднання українських земель в єдину державу вітали на вулицях столиці тисячі людей. Але вже в сучасній історії, ця дата є трагічною, адже 22 січня є річницею розстрілу перших Героїв Небесної Сотні.

До цієї дати у Ніжині відбувся ряд заходів, до яких долучився Олександр Самойленко, ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, адміністрація вишу, викладачі, співробітники, студенти. Розпочалися заходи біля скверу Героїв Небесної Сотні, де зібрались мешканці міста для покладання квітів до пам’ятного знаку “Герої не вмирають”. Від площі І.Франка до памятника Т. Шевченку учасники заходу створили “ланцюг Єднання”. Історія цієї традиції починається з 1990 року, коли українці-патріоти вирішили символічно продемонструвати державну єдність. Ланцюг протягувався з Києва до Львову та Івано-Франківську, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. Відтоді пішла традиція у різних містах України влаштовувати символічний живий ланцюг на знак поваги до цього свята. Потом традиційно відбувся мітинг біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Як сказав у своїй промові Євген Луняк, доктор історичних наук, професор, треба пам’ятати і про героїв Майдану, які поклали своє життя за Україну, і про кіборгів, які з вересня 2014 по квітень 2015 року захищали Донецький аеропорт.

Бажаємо всім нам мирного неба, злагоди, добробуту та процвітання незалежній демократичній Україні!