Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Вибори ректора 2021

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Державні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

Інсценізація «Євгенія Онєгіна» – роману у віршах Олександра Пушкіна  й опери Петра Чайковського, у старовинній залі Гоголівського корпусу привабила, насамперед, слухачів старшого віку. Вільних місць усім не вистачило, і викладачі заходили зі стільцями. Це були меломани, які читали й чули світовий шедевр неодноразово в різних постановках і тому уважно прислухалися до ремарок доцента кафедри слов’янської літератури, компаративістики та перекладу Людмили Гетьман та вокалістів. А вони всі були прекрасними.

 

Дует Ольги і Тетяни, проспіваний Любов’ю Пархоменко з Інною Мехеденко, переніс нас у дворянську садибу ХІХ століття. Француз Тріке (Сергій Арєф’єв) куплетами вітає Тетяну з Днем іменин. Але вона закохується в Євгенія Онєгіна. Її лист у виконанні Світлани Подкользіної прозвучав як сповідь чистої душі, яку цинічно зневажив Онєгін – Сергій Гладарьов.

Витончений романтик Лєнський став близьким Ярославу Йотці. Тільки в ХІХ столітті звичайну жінку поети любили як ідеал. Ми це відчули разом із тенором у двох аріях.

Розв’язка стала кульмінацією. Любов Пархоменко і Сергій Гладарьов майстерним і піднесеним виконанням дуету Тетяни Ларіної і Євгенія Онєгіна нагадали нам про втрачене щастя і викликали шквал вдячних оплесків.

Це була перша спроба експериментального театру старшого викладача кафедри вокально-хорової майстерності Алли Хоменко, і вона виявилася вдалою. Своїх вихованців вітали старші викладачі Валентина Коробка й Валерій Курсон. Ініціативу емоційно підтримав ректор нашого вишу Олександр Самойленко.

Хочеться, щоб у цій залі для таких інсценізацій з’явився і новий кращий інструмент. Щоб повноцінно могли б показати майстерність і концертмейстери Галина Брбюзгіна, Алла Кульбака, Ліна Чмелик і Ольга Сінєльнікова.

Надія ОНИЩЕНКО

Фото Ольги ГРОЗДОВСЬКОЇ

Прочитано 394 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet 

Google Analytics Alternative