Факультет педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв

Деканат

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту

Кафедра дошкільної освіти

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти

Центр соціально-педагогічних досліджень

Лабораторії

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Відкритий Міжнародний юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Освітня діяльність

Студентська рада

Новини факультету

Абітурієнту

Контакти

Сервіси безкоштовної перевірки робіт на плагіат

Положення про академічну доброчесність

  

***

Відеоконсультація «Дотримання норм академічної доброчесності

при виконанні наукової роботи»

для здобувачів освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта

 

23 березня 2023 року у межах здійснення системи заходів щодо ознайомлення здобувачів освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта з правилами академічної доброчесності відповідальною за наукову студентську роботу по кафедрі дошкільної освіти доц. С.І. Матвієнко було проведено чергову зустріч зі студентами.

Головним доповідачем на цій зустрічі виступив Голова комісії з питань академічної доброчесності та етики в Ніжинському державному університеті  імені Миколи Гоголя доц. Олексій Анатолійович Тимошенко. Вважаючи на актуальність такої зустрічі у межах виконання здобувачами освіти кваліфікаційних робіт, до учасників-магістрів доєдналися також здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня, які виконують кваліфікаційні дипломні роботи.

Дотримання норм доброчесності – хвилююча для студентів проблема. Спільно з науковими керівниками вони ретельно підходять до дотримання усіх норм, які стосуються роботи з науковими джерелами, правильності цитування, поточної перевірки робіт на національних програмах антиплагіату. Проте, ряд питань ще залишилася такими, що потребують кваліфікованого уточнення.

У ґрунтовній доповіді О.А. Тимошенка, що супроводжувалася мультимедійною презентацією, було акцентовано на тому, які заходи державної наукової та освітньої політики здійснено щодо виключення з наукового обігу джерел цитування наукових праць, здійснених у країні-агресорці та країнах, що підтримують агресивну політику проти України.

О.А. Тимошенко нагадав студентам про Положення про академічну доброчесність та процедуру впровадження антиплагіатної системи, які діють у системі забезпечення якості освітньої діяльності та вищої освіти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Відеозустріч з Головою комісії з питань академічної доброчесності та етики мала яскраве консультативне спрямування, що визначилося у відповідях доповідача на питання студентів, зокрема: стосовно можливості користування базами бібліотек зарубіжних наукових установ та університетів, які надані НДУ, проте потребують присутності студента в університеті (магістр Личак К.М.); щодо можливості платної перевірки виконаної кваліфікаційної роботи до її передзахисту (магістр Полікарпова М.Н.); стосовно правильності оформлення посилань на джерела при доборі матеріалів експериментальної системи роботи (магістр Мартинова І.Е.).

О.А. Тимошенко надав відповідь на ці питання й ще ряд рекомендацій, які стосуються різних аспектів виконання наукового дослідження.

 

Учасники відеоконсультації «Дотримання норм академічної доброчесності при виконанні наукової роботи» подякували її організаторам і висловили побажання зустрітися із представниками інформаційної служби Бібліотеки ім. М.О.Лавровського НДУ ім. Миколи Гоголя з питань роботи з зарубіжними науковими базами.

 

Допис підготувала

відповідальна за наукову роботу студентів

 по кафедрі дошкільної освіти доц. Матвієнко С.І.

 

***

12 жовтня 2022 року магістри першого року навчання спеціальності 012 «Дошкільна освіта» були учасниками вебінару «Академічна доброчесність у вищій освіті». Модератор заходу – доц. кафедри дошкільної освіти Матвієнко С.І. Для магістрів, які тільки-но розпочали навчання, було важливим дізнатися, як розглядаються положення академічної доброчесності у світовій та вітчизняній практиці вищої школи, як зазначені положення визначаються на законодавчому рівнях. У ході вебінару розглядалися такі питання, як: фундаментальні цінності академічної доброчесності, її складові, сутність академічної нечесності та її різновиди; плагіат, його різновиди, профілактика плагіату.

Особливу зацікавленість у студентів викликали питання, пов’язані із такою категорією академічної недоброчесності, як плагіат. Модератором було розглянуто види плагіату, спільно визначалися чинники, які можуть спонукати студентів на використання плагіату в наукових роботах та шляхи усунення такої недоброчесної практики.

Матвієнко С.І. ознайомила присутніх на вебінарі із законодавчою базою України щодо дотримання норм академічної доброчесності, а також із Положенням про академічну доброчесність та процедурою впровадження антиплагіатної системи, що діють у системі забезпечення якості освітньої діяльності та вищої освіти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

За результатами вебінару його учасники висловили думку, що в сучасній освітній та науковій практиці мають домінувати повага до інтелектуальної власності, високий рівень інформаційної культури, етична поведінка у наукових дослідженнях. Безперечно, це стосується й виконання магістрами-дошкільниками кваліфікаційної магістерської та інших видів наукової роботи.

Переглянути презентацію

Відповідальна за наукову роботу студентів

 по кафедрі дошкільної освіти доц. Матвієнко С.І.

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative