Факультет педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв

Деканат

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту

Кафедра дошкільної освіти

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти

Центр соціально-педагогічних досліджень

Лабораторії

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Відкритий Міжнародний юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Освітня діяльність

Студентська рада

Новини факультету

Абітурієнту

Контакти

Захід «Академічна доброчесність в науці» для студентів спец. 012 Дошкільна освіта

28 березня 2024 року для здобувачів освіти першого року навчання спец. 012 Дошкільна освіта освітніх рівнів «бакалавр» та «магістр» було проведено консультацію на тему «Академічна доброчесність в науці».

Детальніше ...

Вебінар для магістрів спец.012 Дошкільна освіта «Дотримання академічної доброчесності у навчальній діяльності здобувачів освіти»

3 жовтня 2023 року у межах реалізації системи заходів щодо дотримання норм та правил академічної доброчесності здобувачами вищої освіти в НДУ ім. М.Гоголя було проведено вебінар «Дотримання академічної доброчесності у навчальній діяльності здобувачів освіти». У ньому взяли участь здобувачі освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта другого (магістерського) рівня першого та другого років навчання.

Детальніше ...

Академічна доброчесність

Сервіси безкоштовної перевірки робіт на плагіат

Положення про академічну доброчесність

  

***

Відеоконсультація «Дотримання норм академічної доброчесності

при виконанні наукової роботи»

для здобувачів освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта

 

23 березня 2023 року у межах здійснення системи заходів щодо ознайомлення здобувачів освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта з правилами академічної доброчесності відповідальною за наукову студентську роботу по кафедрі дошкільної освіти доц. С.І. Матвієнко було проведено чергову зустріч зі студентами.

Головним доповідачем на цій зустрічі виступив Голова комісії з питань академічної доброчесності та етики в Ніжинському державному університеті  імені Миколи Гоголя доц. Олексій Анатолійович Тимошенко. Вважаючи на актуальність такої зустрічі у межах виконання здобувачами освіти кваліфікаційних робіт, до учасників-магістрів доєдналися також здобувачі освіти першого (бакалаврського) рівня, які виконують кваліфікаційні дипломні роботи.

Дотримання норм доброчесності – хвилююча для студентів проблема. Спільно з науковими керівниками вони ретельно підходять до дотримання усіх норм, які стосуються роботи з науковими джерелами, правильності цитування, поточної перевірки робіт на національних програмах антиплагіату. Проте, ряд питань ще залишилася такими, що потребують кваліфікованого уточнення.

У ґрунтовній доповіді О.А. Тимошенка, що супроводжувалася мультимедійною презентацією, було акцентовано на тому, які заходи державної наукової та освітньої політики здійснено щодо виключення з наукового обігу джерел цитування наукових праць, здійснених у країні-агресорці та країнах, що підтримують агресивну політику проти України.

О.А. Тимошенко нагадав студентам про Положення про академічну доброчесність та процедуру впровадження антиплагіатної системи, які діють у системі забезпечення якості освітньої діяльності та вищої освіти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Відеозустріч з Головою комісії з питань академічної доброчесності та етики мала яскраве консультативне спрямування, що визначилося у відповідях доповідача на питання студентів, зокрема: стосовно можливості користування базами бібліотек зарубіжних наукових установ та університетів, які надані НДУ, проте потребують присутності студента в університеті (магістр Личак К.М.); щодо можливості платної перевірки виконаної кваліфікаційної роботи до її передзахисту (магістр Полікарпова М.Н.); стосовно правильності оформлення посилань на джерела при доборі матеріалів експериментальної системи роботи (магістр Мартинова І.Е.).

О.А. Тимошенко надав відповідь на ці питання й ще ряд рекомендацій, які стосуються різних аспектів виконання наукового дослідження.

 

Учасники відеоконсультації «Дотримання норм академічної доброчесності при виконанні наукової роботи» подякували її організаторам і висловили побажання зустрітися із представниками інформаційної служби Бібліотеки ім. М.О.Лавровського НДУ ім. Миколи Гоголя з питань роботи з зарубіжними науковими базами.

 

Допис підготувала

відповідальна за наукову роботу студентів

 по кафедрі дошкільної освіти доц. Матвієнко С.І.

 

***

12 жовтня 2022 року магістри першого року навчання спеціальності 012 «Дошкільна освіта» були учасниками вебінару «Академічна доброчесність у вищій освіті». Модератор заходу – доц. кафедри дошкільної освіти Матвієнко С.І. Для магістрів, які тільки-но розпочали навчання, було важливим дізнатися, як розглядаються положення академічної доброчесності у світовій та вітчизняній практиці вищої школи, як зазначені положення визначаються на законодавчому рівнях. У ході вебінару розглядалися такі питання, як: фундаментальні цінності академічної доброчесності, її складові, сутність академічної нечесності та її різновиди; плагіат, його різновиди, профілактика плагіату.

Особливу зацікавленість у студентів викликали питання, пов’язані із такою категорією академічної недоброчесності, як плагіат. Модератором було розглянуто види плагіату, спільно визначалися чинники, які можуть спонукати студентів на використання плагіату в наукових роботах та шляхи усунення такої недоброчесної практики.

Матвієнко С.І. ознайомила присутніх на вебінарі із законодавчою базою України щодо дотримання норм академічної доброчесності, а також із Положенням про академічну доброчесність та процедурою впровадження антиплагіатної системи, що діють у системі забезпечення якості освітньої діяльності та вищої освіти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

За результатами вебінару його учасники висловили думку, що в сучасній освітній та науковій практиці мають домінувати повага до інтелектуальної власності, високий рівень інформаційної культури, етична поведінка у наукових дослідженнях. Безперечно, це стосується й виконання магістрами-дошкільниками кваліфікаційної магістерської та інших видів наукової роботи.

Переглянути презентацію

Відповідальна за наукову роботу студентів

 по кафедрі дошкільної освіти доц. Матвієнко С.І.

Детальніше ...

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative