Музейний комплекс

Скринька довіри

Науково-природничий музей

Свою Україну любіть.

Любіть її… во врем’я люте,

В остатню, тяжкую мінуту

За неї Господа моліть.

Вшанування пам’яті видатного сина українського народу – поета Тараса Шевченка традиційно відбувається в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя протягом березня. І в цьому році, на базі мистецької платформи факультету педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв, відбувся потужний захід – великий концерт «Свою Україну любіть!» в межах музично-просвітницького проєкту «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ», який проходить під патронатом ректора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, кандидата історичних наук, доцента, заслуженого працівника освіти України Олександра Самойленка.

Тарас Шевченко залишив по собі величезну поетичну спадщину, яка стала джерелом натхнення для багатьох композиторів минулого й сьогодення. Вокальні, хорові та інструментальні твори на слова або за мотивами творчості поета пробуджують українську душу, та утверджують духовну основу для боротьби за свободу та національну ідентичність.

Саме тому, до програми концерту, присвяченого великому Кобзарю, увійшли твори, написані на вірші Тараса Шевченка, виконавцями яких стали лауреати Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів та фестивалів – солісти і творчі формації освітніх закладів Ніжина, провідні викладачі.

В концерті взяли участь:

- Молодіжний хор «Світич» НДУ імені Миколи Гоголя. Художні керівники та диригенти – заслужені діячі мистецтв України, професори Людмила Шумська та Людмила Костенко. Хормейстери – Ярослав Йотка, Тетяна Березова, Дмитро Бутрей, Анастасія Люлько, Тетяна Ступак. Концертмейстер – кандидат педагогічних наук, доцент Олена Спіліоті. Диригент концертної програми – Людмила Шумська;

- Оркестр народних інструментів НДУ імені  Миколи Гоголя. Художній керівник та головний диригент – народний артист України, професор Микола Шумський. Диригент – викладач Софія Ніжинець;

- Фортепіанний дует у складі кандидатів педагогічних наук, доцентів Лариси  Гусейнової та Олени Спіліоті;

- Фортепіанний дует у складі кандидата педагогічних наук, доцента Тетяни Ляшенко та викладача-методиста вищої категорії, директора Ніжинської музичної школи Ірини Разон;

- «Академічний хор» Ніжинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької. Художні керівники – кандидат мистецтвознавства, доцент Любов Дорохіна та викладач – методист Ірина Могильна. Концертмейстер – Ганна Єрмак. Диригент концертної програми – Любов Дорохіна;

- Зразковий хор «Сяйво» Ніжинської музичної школи. Художній керівник та диригент – заслужений працівник культури України Сергій Голуб. Концертмейстер – Ліна Чмелик;

- Хор середніх класів «Спалах» Ніжинської музичної школи. Художній керівник та диригент – кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Раструба. Концертмейстер – кандидат педагогічних наук, доцент Олексій Павленко.

- Солісти – вокалісти, вихованці заслуженого працівника культури України, доцента Алли Хоменко: Дмитро Бутрей, Анастасія Люлько, Олена Нестеренко у супроводі провідного концертмейстера Галини Боюзгіної;

-  Викладач сольного співу Ярослав Йотка та його вихованка – студентка Світлана Сукачова.

Прозвучали твори Г. Гладкого, В. Гуцала, К. Дембського, В. Іконника, М. Канке, А. Кос-Анатольського, М. Леонтовича, П. Майбороди, С. Малюти, В. Поповича, Р. Скалецького, О. Спіліоті, Я. Степового, В. Степурка, Л. Тельнюк, Б. Фільц, І. Францескевич, Ю. Шимановича, А. Штогаренка, обробки українських народних пісень.

У фіналі концерту всі учасники та слухачі в супроводі оркестру народних інструментів виконали твір «Реве та стогне Дніпр широкий».

Ведучі програми –  Вікторія та Ярослав Йотки артистично й емоційно провели концерт, а якість акустичних умов забезпечили звукорежисери – Володимир Багмут та Олександр Турчин.

Благодійний концерт «Свою Україну любіть!» проходив на підтримку Збройних Сил України.

Зібрані кошти – понад 11000 гривень були відправлені нашим захисникам.

Людмила Шумська –

професор, завідувач кафедри вокально-хорової майстерності,

автор проєкту «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ», режисер концерту

Пресцентр мистецької платформи НДУ