Музейний комплекс

Скринька довіри

Науково-природничий музей

«Арт-Форум Ніжинського університету»

Могутнім акордом – багатожанровою концертною програмою «GogolUniversityartforum» завершився ХХ Всеукраїнський юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка, котрий проводився також під егідою щорічного музично-просвітницького циклу «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ–2023»: автором обох творчих проєктів є професор Людмила Шумська. Захід проводився на підтримку Збройних сил України, куди будуть спрямовані усі зібрані кошти.

Концерт відбувся під патронатом ректора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя – кандидата історичних наук, доцента Олександра Самойленка,який звернувся до слухачів, організаторів та виконавців зі словами привітання й підтримки, а також вручив дипломи здобувачам освітньої програми 025 «Музичне мистецтво» – володарям престижної нагороди «Gran-prix» – Яні Ікальчик та  Володимиру Гливацькому: виступи в концерті наших переможців стали його окрасою.

«Арт-Форум Ніжинського університету» об’єднав на сцені залу старовинного Гоголівського корпусу творчі колективи та солістівНіжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Ніжинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької та Ніжинської музичної школи.

Гості фестивалю із захопленням сприймали виступи Молодіжного хору «Світич» під орудою заслужених діячів мистецтв України, професорів Людмили  Шумської та Людмили Костенко, Оркестру народних інструментів на чолі з керівником – народним артистом України, професором Миколою Шумським, Академічного хору коледжу під керівництвом кандидата мистецтвознавства, доцента Любові Дорохіної та викладача Ірини Могильної, дитячих колективів музичної школи – Ансамблю народних інструментів школи під орудою Леоніда Баканова та Ансамблю бандуристів на чолі зі Світланою Ігнатовою.

Заслужений успіх творчих формацій розділили хормейстери – доцент Тетяна Раструба, Вікторія Йотка, Ярослав Йотка, Тетяна Березова, концертмейстери Галина Брюзгіна і Ганна Єрмак,  а також диригенти – Світлана Павленко і Софія Ніжинець.

Сольний блок концерту вразив харизматичними виступами лауреатів Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів – дуету піаністів у складі кандидатів педагогічних наук, доцентів Лариси Гусейнової та Олени Спіліоті, Яни Якальчик (клас доцента Л. Гусейнової), виразними презентаціями вокальних творів українських композиторів у виконанні вихованців класу заслуженого працівника культури України, доцента Алли Хоменко: Ярослава Йотки, Дмитра Бутрея[ПW1] , Анастасії Люлько, віртуозним твором у виконанні Дмитра Демидова (клас професора Миколи Шумського).

«Приз глядацьких симпатій», без перебільшення, здобув випускник бакалаврату Володимир Гливацький (клас професора Людмили Шумської), який диригував хором «Світич».

Молоді Ніжинські митці та їхні наставники продовжують тримати культурний фронт в ім’я прийдешньої Перемоги та збереження українських традицій музично-виконавського мистецтва!

Пресцентр мистецької платформи НДУ