Публічні закупівлі

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-популярне видання з такою назвою щойно побачило світ у Ніжинському видавництві «ПП Лисенко М. М.» під грифом Ніжинського держуніверситету імені Миколи Гоголя, Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою та Ніжинського міського товариства греків імені братів Зосимів.

Автори Надія Онищенко і Лариса Зайко на 96 ілюстрованих сторінках зібрали скарби історичні та кулінарні, що демонструють взаємовплив української та грецької культур через кухню. Її традицій дотримувалися в купецькій родині Москаленків, де зростав майбутній конструктор космічних кораблів Сергій Корольов. Грецькі страви споживали Микола Гоголь і Тарас Шевченко. Рецепти зберігають і використовують нащадки Гаджієвих, Мілосових, Чувакових, Ковтунів.

Книжка-сувенір з оригінальним дизайном Наталії Парецької зацікавить не тільки патріотично налаштованих ніжинців, котрі відчувають духовну спорідненість з батьківщиною прапрадідів. Вона знадобиться студентам, школярам, господиням. Дякуємо за фінансову підтримку Ніжинській міській раді, асоціації «Об’єднання підприємств Ніжинщини», народним депутатам України Валерію Зубу і Миколі Величковичу.

Надія Онищенко