Публічні закупівлі

Звернення до ректора

Скринька довіри

6 листопада 2021 року на 86 році життя пішов у засвіти шанований усіма нами Петро Макарович Никоненко - щира, порядна, чесна, світла людина, яка всього себе віддала Ніжинській вищій школі. Життєвий шлях Петра Макаровича – це зразок людської гідності та добропорядності!

Кандидат філологічних наук, доцент, заслужений працівник народної освіти України, перший проректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Петро Макарович народився 26 липня 1936 року в селі Росава на Київщині.

У 1960 році закінчив філологічний факультет Чернівецького державного університету.

У 1961 році працював учителем української мови та літератури.

1961–1977 – старший викладач, завідувач підготовчого відділення, завідувач навчального відділу Чернівецького державного університету.

У 1968 році закінчив аспірантуру у Чернівецькому національному університеті.

У 1975 році успішно захистив кандидатську дисертацію.

1977–1979 – обіймав посаду проректора із заочної освіти Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М. В. Гоголя

1979–1999 – проректор з навчальної роботи Ніжинського державного педагогічного інституту ім. М. В. Гоголя.

У 1999 році став першим проректором з науково-педагогічної роботи Ніжинського державного педагогічного університету імені Миколи Гоголя.

Петро Макарович написав понад 30 наукових праць з історії української літератури та фольклористики, серед яких дві монографії «Сидір Воробкевич. Життя і творчість» (2004), «Буковинський жайвір: сторінки життєпису Сидора Воробкевича» (2011). Є співавтором-упорядником тому вибраних творів українського письменника і композитора С. І. Воробкевича (1986).

Переглянути бібліографію

Серед відзнак Патра Макаровича є:

• Відмінник освіти України (1975);
  • Відмінник освіти СРСР (1983);
  • Нагрудний знак «А. С. Макаренко» (1986);
  • Нагрудний знак «За відмінні успіхи в роботі» (1991);
  • Заслужений працівник народної освіти України (1995);
  • Нагрудний знак «Петро Могила» (2006);
  • Почесна грамота Кабінету Міністрів України (2006);
  • Заслужений працівник Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (2010).

Світлий та незгасний спомин про його добрі земні справи назавжди залишиться в пам'яті та серцях колективу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Ректорат, профспілковий комітет, трудовий колектив університету висловлюють щирі співчуття рідним покійного та поділяють їхнє горе. Розділяємо гіркоту втрати з усіма, хто знав, любив і поважав Петра Макаровича Никоненка.

Вічна пам’ять!

теги