Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Вибори ректора 2021

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Державні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

Напередодні Великодня у світ вийшов 106-й випуск часопису «Український дім», видання Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою. Першу шпальту оздоблює робота родини Дем’янчуків «Ісус Христос-Відкупитель» (різьблення, іконопис). Віра у Воскресіння Христа наснажує пасіонаріїв на боротьбу за українську правду.

 

Активною громадською діячкою є кандидатка педагогічних наук, директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» І. Ключковська. У статті «Українці Росії: пам’ятати vs забути» вона озвучує катастрофічні проблеми, з якими стикаються українські активісти, що з тих чи інших причин живуть на території нашого східного сусіда.

З нагоди відзначення ювілею Лесі Українки Центральний державний архів зарубіжної україніки презентував документальну онлайн-виставку «Незламна духом». Перший її розділ ілюструє віхи життя і творчість поетки, до яких зверталися представники діаспори. Другий розділ присвячений відзначенню українцями за межами своєї Батьківщини пам’ятних дат, пов’язаних із життям та творчістю геніальної дочки України в різних куточках світу, зокрема в США, Канаді, Бразилії, Польщі…

На жаль, сьогодні в Україні немає програми для повернення на Батьківщину репатріантів. Як подібне питання розв’язали в Польщі?! Про це та інше матеріал «Дві операції: “Вісла” і “Захід”».

У публікації «(Не) жіноча справа» Д. Бобрик актуалізує проблемні питання, порушені під час Всеукраїнської наукової відеоконференції «Жінка в боротьбі за Україну», що була приурочена до 100-річчя від дня народження активної учасниці дисидентського руху, викладачки Гоголівського вишу Лесі Коцюби.

Про дипломатичну місію Тараса Шевченка в Казахстані та цьогорічне вшанування його пам’яті читайте текст прес-секретарки Посольства України в Республіці Казахстан В. Самойлової.

З книжковими новинками в царині гуманітаристики ознайомлюють рецензії: «Аґнєшка Матусяк не промовчала…» K. Letajew; «Чи любите ви Гоголя?» Н. Онищенко; «Книга про поетку» В. Коник, «Літературний флорілеґіум від Ігоря Качуровського до Ольги Смольницької» Н. Онищенко.

Поки українці на материку та в діаспорі працюють на благо незалежної України, ми можемо вірити в те, що слова воїнів УПА «Христос Воскрес!» − «Воскресне Україна!», дійсно справджуються.

Свіжий випуск нашого часопису можна знайти за покликанням: http://www.ndu.edu.ua/index.php/ua/tsentr-gumanitarnoji-spivpratsi-z-ukrajinskoyu-diasporoyu/vidannya-ukrajinskij-dim

 

Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою

Прочитано 76 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative