Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Вибори ректора 2021

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Державні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

У читальній залі Центрального державного архіву зарубіжної україніки в рамках Дня відкритих дверей відбулася зустріч-дискусія з посланцем найбільшої української діаспори у світі «Українці Росії» Валентином Пилипчуком, представником правління Загальноросійської громадської національно-культурної організації (ЗГНКО) «Український конгрес Росії» (м. Петропавловськ-Камчатський, РФ), членом Президії Української всесвітньої координаційної ради (УВКР).

Валентин Пилипчук стояв біля витоків одного з найпотужніших громадських об’єднань на Далекому Сході – Національно-культурної автономії українців Камчатки (НКАУ Камчатки), куди прибув у радянські часи авіатором. Був організатором і меценатом українського недільного класу в Петропавловську-Камчатському, ідейним натхненником тематичних вечорів у Клубі української культури імені Івана Франка, автором численних цікавих статей в часописі «Батьківщина» (друкованому органі НКАУК).

Наш співвітчизник після повернення на Батьківщину розповів про сучасне життя українців на Далекому Сході. Про посилення (особливо в останні роки) асиміляційних процесів, повальне обмеження прав національних меншин, закриття діяльності українських громадських організацій, а також тотальний контроль за всім цим російських владних силових структур.

Наразі Валентин Макарович, попри поширення українофобства, не полишає надії на відновлення українського cерця Далекого Сходу. Він вбачає свою головну місію в збереженні та поверненні історико-культурної спадщини зарубіжних українців на історичну Батьківщину, у тісній співпраці з представниками українських громадських організацій РФ, зокрема Казані, Новосибірську, а також Казахстану, Румунії та ін.

До відкритої зустрічі-дискусії щодо долі зарубіжних українців на чужині долучилися доцентка кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн КНУ імені Тараса Шевченка, керівниця освітнього проєкту Diaspora.ua Ольга Сухобокова, директорка Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою Ніжинського державного університеу імені Миколи Гоголя Надія Онищенко, доцент кафедри історії України цього ж вишу Олександр Кривобок зі студентами-істориками. Лейтмотивом виступів диспутантів стала підтримка твердження Валентина Пилипчука, що любов до Батьківщини не буває абстрактною, а перевіряється конкретними справами.

Модераторка заходу, директорка ЦДАЗУ Ірина Мага подякувала присутнім за конструктивне спілкування з представником східного крила української діаспори, щире вболівання за долю всіх зарубіжних українців.

Гості ознайомилися з багатогранною роботою архіву, експозицією виставки «Де сила, там воля витає» (до 125-річчя українського сокільства) та отримали цінні подарунки у вигляді копій документів із фондів ЦДАЗУ.

Віра Фазлєєва

Прочитано 260 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet 

Google Analytics Alternative