Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Публічні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

«Шановні студенти ! Чи готові Ви прийняти лампаду від П. Куліша і його наступників?.. Такий дарчий напис зробила бібліотеці нашого вишу Ольга Збожна 4 жовтня ц. р. на книжці «Іван Пулюй: «Лампаду одні другим передадуть». Це тернопільське видання 2015 року в її співавторстві з Романом Пляцком присвячене 170-річчю від дня народження вченого, винахідника, ректора Празької високої технічної школи, радника Цісарського двору, автора наукових і науково-популярних праць, котрий разом з Пантелеймоном Кулішем перекладав Біблію українською мовою. Бо найбільшим гонором для себе як інтелігентного чоловіка вважав берегти свою національну честь.

Уперше почувши про українського патріота 1968 року лише як про науковця, Ольга Михайлівна прийняла у свої руки його просвітницьку лампаду і, будучи фізиком за освітою, доцентом вищої школи за місцем праці, стала пошуковцем за покликанням душі.

2007 року вона впорядкувала й опублікувала у видавництві «Воля» зібрані листи Івана Пулюя до 160-річчя від дня його народження. А 2012 року у видавництві «Навчальна книга – Богдан» видрукували її монографію «Учнівські та студентські «Громади» – школа виховання української національної еліти».

Свої книги Ольга Збожна подарувала нам під час Міжнародної наукової конференції «Пантелеймон Куліш у культурному та науковому просторі України».

 Надія Онищенко

Прочитано 344 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative