Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Державні закупівлі

Нормативна база

Контакти

Новини університету

Його правдиво доносять до читачів автори й укладачі щорічного українсько-грецького альманаху «ВІСНИК – АГГЕΛΙΑΦΟΡΟΣ». У виданні за 2018 рік головна редакторка, котра очолює Асоціацію української діаспори в Греції «Українсько-Грецька Думка» і є членкинею Ради директорів Світового Конґресу Українців Галина Маслюк так визначила мету видання: «Ми концентруємося на спростуванні міфів, що їх продукує у світі північний сусід України. Багато людей дихнули би вільніше якби мали доступ до правдивої інформації. Саме задля висвітлення Правди – не лише минулого, сьогодення, але й заради майбутнього, докладаємо зусиль, навіть якщо це є краплею в морі російської дезінформації. Щиро віримо, що наші краплини зіллються в якийсь момент у потужний океан, хвилі якого зметуть зі свого шляху віковічні нашарування брехні та інтриг».

Кожна з 223 сторінок українською та грецькою мовою є змістовною й цікавою для тих, хто досліджує проблеми освіти в нас і в діаспорі, любить поезію, шанує історію. Альманах залюбки прочитають і ніжинці. Адже в XVІІ столітті греки отримали в українському Ніжині умови для творення власної історії. Економічні та культурні зв’язки грецької спільноти, яка переважно мала купецький характер, швидко перетворили наше місто у впливовий центр міжнародної торгівлі Східної Європи, спричинили до масового надходження капіталів. Важко уявити, яким би був сучасний Ніжин без греків, без унікальних пам’яток містобудування, що залишилися нам у спадок від грецької громади.

Пані Маслюк переконалася в цьому будучи торік нашою гостею, тому опублікувала привітання від Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя за підписом ректора, доцента Олександра Самойленка з 20-річним ювілеєм Асоціації української діаспори в Греції «Українсько-Грецька Думка». А ще наукові розвідки професора Григорія Самойленка «Микола Гоголь і студенти грецького походження в Гімназії вищих наук князя Безбородька в Ніжині» та Надії Онищенко «Тарас Шевченко і ніжинські греки».

Щемно написала Вікторія Тимчишин про перебування в Греції дітей небесного легіону, чиї батьки загинули на російсько-українській війні. Серед дев’яти маленьких українців була й ніжинка Маргарита Шепелюк. Її вітчим офіцер Олексій Шепелюк за героїзм і вірність присязі, виявлені в захисті державного суверенітету, нагороджений посмертно орденом «За мужність ІІІ ступеня».

Інформаційна війна за Україну почалася ще за часів УНР і точиться донині. Про це публікації знаної архівістки з Одеси Лілії Білоусової та професора з Києва Миколи Тимошика. Її продовжує сьогодні українсько-грецький альманах, що вийшов завдяки підтримці Міністерства закордонних справ України та прихильників нашої держави.

Надія Онищенко

На обкладинці: Ікона української художниці в Греції Оксани Чаус «Замилування». Дерево. Іконопис з різьбленням. 

На фото: Галина Маслюк

Прочитано 148 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet

Google Analytics Alternative