Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Державні закупівлі

Нормативна база

Контакти

Новини університету

Історія знає багато непересічних, але несправедливо забутих особистостей, котрі свого часу мали чималий вплив на сучасників. Одним із них є Нестор Кукольник (1809-1868) – випускник ніжинської Гімназії вищих наук князя Безбородька. Cин директора гімназії Василя Кукольника, Нестор навчався разом з такими в майбутньому знаменитими людьми, як Микола Гоголь, Петро Редькін, Євген Гребінка, Аполлон Мокрицький та ін. Нестор Кукольник був багатогранною особистістю – драматургом, прозаїком, поетом,  літературним критиком, композитором, видавцем, громадським діячем. Швидко набуту за життя популярність (яка навіть не поступалась славі О. Пушкіна) Нестор згодом втратив і нині про нього знають хіба що деякі науковці. Тож ініціатива працівників бібліотеки імені Миколи Лавровського НДУ і насамперед завідувачки відділу обслуговування Галини Сергіївни Осіпової відзначити 210-річчя від дня народження Нестора Васильовича Кукольника є дуже важливою для відродження пам’яті про видатного ніжинського гімназиста.  

Вечір-портрет «Он был частицей прославленного века» пройшов 22 травня в камерній та приємній атмосфері. Ведучими були студенти 3-го курсу філологічного факультету Олександр Яришев та Єлизавета Проненко, котрі розповіли про основні віхи біографії Нестора Кукольника з її злетами та падіннями. Особлива увага приділялася творчій діяльності письменника, його життю в Петербурзі та спілкуванню з видатними постатями того часу в Російській імперії. Цікаві факти, що стосувалися особистого життя Кукольника, навела сама оранізаторка заходу.

Пізнавальний та емоційний контекст створювали і цікава мультимедійна презентація, і костюмовані виступи студентів-філологів з проникливими декламаціями художніх творів. А студент 1-го курсу факультету культури й мистецтв Дмитро Бутрей не лише прочитав напам’ять вірші Н. Кукольника, а й блискуче виконав романс Михайла Глінки, написаний на вірш поета «Сомнение».

Провідний фахівець музейного комплексу Анна  Парубець розповіла про портрет Нестора Кукольника  пензля Карла Брюллова. Авторизована копія картини є в картинній галереї Ніжинського університету.

Доцент Валентина Сидоренко поділилась із присутніми цікавими спогадами про свій шлях наукового пізнання творчості Н. Кукольника.

Учений-філолог, журналіст, поет, прозаїк, драматург Олександр Забарний звернув увагу присутніх на те, що саме Нестор Кукольник допоміг Тарасові Шевченку видати «Кобзар» та загалом був одним із найвидатніших постатей Російської імперії ХІХ ст. З метою увіковічення пам’яті про Н. Кукольника є потреба встановити на фасаді старого корпусу меморіальну дошку. «Настав час повертати історичну справедливість», - наголосив Олександр Вадимович.

Родзинкою вечора-портрета стала книжкова виставка, на якій були представлені прижиттєві видання Нестора Кукольника. Сама особистість і творчість Нестора Кукольника свого часу надихали таких поетів, як Андрій Бєлий та Анна Ахматова. Можливо, лірика випускника ніжинської Гімназії вищих наук вплине і на сучасних студентів, які випробовують себе на літературній ниві?

Ольга Моціяка

Прочитано 201 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet

Google Analytics Alternative