Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Вибори ректора 2021

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Державні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

У травні 2019 року у світ вийшов новий номер науково-популярного часопису «Наш український дім», що видається Центром гуманітарної співпраці з українською діаспорою. Публікації охоплюють широке коло наукових і методичних проблем, пропагують ідею українства.

До видання увійшли статті сімнадцяти авторів, серед яких є доктори та кандидати наук, наукові співробітники, учителі.

Журнал відкриває стаття Ольги Новак, присвячена 165-річчю від дня народження геніальної актриси, першої народної артистки України Марії Заньковецької. До 90-річного ювілею С. Плачинди, педагогічні погляди якого радянське КДБ переслідувало за «націоналізм», приурочена стаття Мирослави Алатиренко.

Уміщено багато ґрунтовних публікацій про представників української діаспори. Так, Олександр Астаф’єв аналізує життя особистості в умовах повоєнного сталінського режиму в творчості нобелівської номінантки Ольги Мак, яка в 1947 р. емігрувала до Бразилії, а згодом до Канади. До речі, у 1936 р. О. Мак разом з чоловіком приїхала до Ніжинського педагогічного інституту, а 1938 р. вона закінчила тут літературно-лінгвістичний факультет. Людмила Тарнашинська предметом дослідження обрала психологію сюрреалістичного письма, візуальну «риторику» індивідуальної картини світу Емми Андієвської – представниці «нью-йоркської групи» українських літераторів. У статті Богдана Тимківа йдеться про творчу та педагогічну діяльність українського громадського діяча на теренах Польщі Бориса Киселівського. Терниста доля одного з найвидатніших інженерів медичної індустрії США, уродженця с. Липів Ріг на Ніжинщині Івана Сидоренка висвітлена у статті Ірини Скрипки та Тетяни Черненко. Владислав Мироненко-Міхейшин за матеріалами архіву В. і О. Грицаків описує діяльність співака Василя Грицака та української аматорської опери в Чехословаччині.

Різноманітні аспекти історико-культурного українського життя висвітлені у статтях Антона Кармазіна та Ірини Дубровіної (Спадщина Михайла Вериківського як пам’ятка національної духовної культури), Олени Цибульської (Впливи традицій оформлення титульних аркушів на зображення етикеток ранніх грамплатівок), Олени Дацько (Виникнення та розвиток дитячих садків у Ніжині (кінець 20-х років ХХ ст.), Олександра Зорки («Код» (Родинні хроніки).

У журналі є статті й методичного характеру. Так, Ірина Горянська пропонує сценарій літературно-мистецького свята «Слово, освячене любов’ю». Алла Хоменко ділиться теорією і досвідом концертно-виконавської практики як необхідної умови ефективного вокального навчання.

Свіжий випуск часопису читайте тут http://www.ndu.edu.ua/index.php/ua/tsentr-gumanitarnoji-spivpratsi-z-ukrajinskoyu-diasporoyu/pravila-oformlennya-ta-podannya-rukopisiv-do-chasopisu-nash-ukrajinskij-dim

Ольга МОЦІЯКА

Прочитано 327 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet 

Google Analytics Alternative