Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Вибори ректора 2021

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Державні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

25 квітня 2019 р. на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя під егідою Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України та Громадського об’єднання "Створімо майбутнє разом" відбувся семінар-практикум "Децентралізація - шлях до прогресу". Як почесний гість та доповідач на захід був запрошений міський голова Антолій Лінник. 

Участь у семінарі взяли студенти та викладачі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, представники громадськості. Вступним словом семінар відкрив голова ГО "Створімо майбутнє разом" Євгеній Коваленко, який повідомив мету та завдання діяльності очолюваного ним громадського об’єднання та необхідність продовження реформи децентралізації.

Міський голова Анатолій Лінник у своєму виступі на тему "Процес децентралізації в Ніжинській міській об’єднаній територіальній громаді: здобутки та досягнення" не лише розповів історію створення Ніжинської міської ОТГ, але і пояснив основоположні економічні, соціальні, територіальні принципи за якими наразі відбувається І (місцевий) етап реформи децентралізації. 

Зокрема, він наголосив, що основна вимога для утворення та успішного розвитку ОТГ - спроможність громади виконувати покладені на неї законодавцем та суспільством функції в умовах децентралізації. Спроможність досягається економічним розвитком та потенціалом місцевого бюджету. Значно сповільнює темпи реформ диспропорція у темпах фінансового навантаження на виконання покладених державою на ОТГ завдань та темпах економічного зростання. Великі бюджети можуть собі дозволити лише потужні промислові центри та міста-мільйонники, у той час як невеликі міста не можуть розраховувати на повноцінні бюджети розвитку. Проблема децентралізації у різних стартових можливостях. 

Анатолій Валерійович зазначив, що приєднання навколишніх сільських рад до Ніжинської громади це виключно територіальний ресурс, у той час, як економічний зиск для міста відсутній. На сьогодні завданння об’єднаної територіальної громади зберегти та розвинути інфраструктуру в селах. "Треба багато чого зробити. Медичні та освітні послуги фактично відсутні, як і робочі місця. Мале та середнє фермерство відсутнє. Все це можна відновити лише за рахунок  бюджету спроможної громади". 

На завершення, Анатолій Лінник відзначив, що реформа децентралізації це життєва необхідність для подальшого розвитку України, а також наголосив на вагомій ролі у її реалізації Асоціації міст України та Центру розвитку місцевого самоврядування і на гальмуванні децентралізації архаїчним інститутом районної державної адмінстрації. 

 

https://www.nizhynrada.gov.ua

 

Прочитано 432 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet 

Google Analytics Alternative