Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Вибори ректора 2021

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Державні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

Із 01 по 04 квітня 2019 р. філологи НДУ відзначали День факультету і День гумору. У понеділок 01.04, святкову тональність на весь день завдали креативні студентські стіннівки під гаслом «Записки божевільного». На перерві усі разом співали гімн філологів, який склали й подарували факультету колишні студенти-казахи випуску 1980-х років. Присутніх розважали викладачі кафедри мовно-літературної освіти та культури, які виступили в незвичному для них гумористичному амплуа. За щасливий випадок змагалися збірні команди факультету: «Дієсловенята» і «Давні слов’яни». Нагородою для гравців стали солодощі.

 

У вівторок, 02.04, дивацтва на філологічному факультеті продовжив деканат сценкою з гоголівської п’єси «Одруження» на сучасний лад – у реаліях жіночого факультету:  за браком чоловіків чоловічі ролі зіграли декан і обидва заступники, які продемонстрували свої акторські здібності.

Викладачі кафедри української мови розповідали лінгвістичні анекдоти, провели мовний конкурс, ділилися «перлами» зі студентських творів.

Свої здібності представляли глядачам і студенти під час капусника «Дещо про Ніжин, чи Дурням закон не писаний».

У середу 03.04, перепусткою до університету став дрес-код – червоно-чорне вбрання або вишиванка, якого дотримувалися і студенти, і викладачі.

Власною поезією радо ділилися з присутніми учасники Літературної студії факультету: Кудлай Оксана, Заболотська Альбіна,  А викладачі кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу майстерно прочитали в особах фрагменти гоголівських творів. Приємною несподіванкою став сольний виступ сивочолого професора, знаного науковця Самойленка Г.В., який вразив глядачів  не тільки  виразним читанням, але й виконанням ліричної народної української пісні.

Свято продовжилося розважальною грою «Хто зверху?». Змагалися збірні команди студентів і викладачів-філологів. І хоча спритнішими, дотепнішими, винахідливішими виявилися доценти на чолі з деканом-капітаном Клипою Н.І., студенти не засмутились, а зраділи тому, що відстань між ними і педагогами стала коротшою. Незважаючи на рішення журі, викладачі по-джентельменськи обміняли свій великий торт на менший, що дістався студентській команді. Призи люб’язно надала наша випускниця Легейда Крістіна, представниця громадської організації «Соціальна справедливість», яка підтримує  тісні зв’язки з рідним вишем.

Подивитися на гру прийшли й учні міського та обласного ліцеїв і ЗОШ І-ІІІ ст. №10, які також зацікавлено стежили за змаганнями. Після цього старшокласники взяли участь у гоголівській вікторині. Переможці отримали грамоти і призи від ГО «Соціальна справедливість». Потім старшокласники спілкувались зі студентами 4 курсу та викладачами й переглянули профорієнтаційні ролики.

Кульмінація святкування прийшлася на 04 квітня, четвер. Студенти нетерпляче чекали дзвоників із пар, щоб узяти участь у гумористичній вікторині «Гоголь-шеф», яку з любов’ю підготували доц. Остапенко Л.М. і доц. Якубіна Ю.В..

Кулінарні таланти викладачів розкрилися повною мірою під час виставки-дегустації страв із гоголівських творів. Кожна кафедра і деканат оформили рушниками столи і заставили їх варениками, галушками, налисниками, пиріжками, узваром і вареннями і ще багато-багато чим. Голодне студентство змітало все, уплітаючи за обидві щоки. Тут же можна було прочитати рецепти приготування цих кулінарних шедеврів. Ситі і задоволені, розходилися по аудиторіях, щоб знову зустрітися на розіграші лотереї «Щастить так щастить!!!», підготовленої доцентами кафедри слов’янської філології Бондар Н.О., Гетман Л.І., Сидоренко В.О., Петрик О.М.

Вигравали призи інтелектуальні, їстівні, естетичні і практичні: від прикрас до солодощів, канцтоварів і бонусних балів.

Завершенням студентського свята стала вечірка в кафе  «Юність».

Із упевненістю можна сказати: свято вдалося на славу. Ми стали ближче один до одного і відчули себе членами однієї великої філологічної родини.

 

Заступник декана філологічного факультету з виховної роботи

доц. Банзерук О.В.

Прочитано 402 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet 

Google Analytics Alternative