Музейний комплекс

Науково-природничий музей

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 12011

25-ого лютого 2019 року у старовинних стінах НДУ імені Миколи Гоголя відзначили відразу два ювілеї: 30-річчя Товариства української мови імені Т.Г.Шевченка м. Ніжина і 150-ліття Всеукраїнської організації «Просвіта». В ошатно прибраній залі було велелюдно, адже на свято зібралися високоповажні гості, школярі, студенти, учителі, викладачі, бібліотекарі й просто шанувальники рідної культури та мови.

Захід відбувся з ініціативи директора просвітницько-виробничої фірми «Сяйво», директора благодійного фонду «Ніжен» М.П. Шкурка, за підтримки ректора НДУ імені Миколи Гоголя доцента Самойленка О.Г. та соціально-гуманітарного відділу. Організаторами стали деканат філологічного факультету в особі декана доцента Клипи Н.І. і заступника декана з виховної роботи доцента Банзерук О.В. Координатори проекту – викладач училища культури та мистецтв імені М.Заньковецької Близнюк Ю.А. та факультету культури та мистецтв Коломійченко М.М. Урочистий лад завдали неперевершені ведучі, магістранти факультету культури та мистецтв Ірина Шевченко та Сергій Юскевич.

З вітальним словом до присутніх звернувся мер м. Ніжина Лінник А.В. і ректор НДУ імені Миколи Гоголя. Про роль ніжинського осередку Товариства української мови розповів іі фундатор Шкурко М.П. Своїми роздумами над його історією поділилися доктор філологічних наук, завідувач відділу слов'янських літератур Інституту літератури імені Т.Г. Шевченка НАН України Михед П.В., к. і. н., доц. Давиденко Ю.М., к. і. н. Ростовська О.В., д.ф.н., проф., завкафедри української мови НДУ імені Миколи Гоголя Бойко Н.І. Жвавим був виступ відомого на Чернігівщині журналіста, почесного голови Чернігівського об'єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта»  Чепурного В.Ф., який вручив найактивнішим просвітянам грамоти. До шанувальників рідної мови також звернулися голова Луганського об'єднання Всеукраїнської «Просвіти» Семистяга В.Ф,, заступник голови Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя при Міністерстві культури України Марусик Т.П., старший науковий співробітник Інституту мовознавства імені О.О.Потебні НАН України Бурковський І.З.

Про здобутки та невдачі на тернистому шляху української «Просвіти» й ніжинської зокрема розповів к.ф.н., доц. кафедри української мови НДУ імені Миколи Гоголя Зінченко С.В. Роздумами над значенням українського правопису в сучасному багатовимірному світи поділилася к. ф. н., доц. кафедри української мови НДУ Пугач В.М. Роль періодичних видань Ніжинщини висвітила журналістка, директорка Центру співпраці з українською діаспорою Онищенко Н.П.

До виступів-спогадів долучилися й активні учасники Ніжинської «Просвіти», к. т. н., доц. Ніжинського агротехнічного інституту Василюк В.І. Про участь ніжинських студентів-філологів 80-х років у просвітницькій роботі розповів колишній випускник філфаку Пабат В.О.

Ліричний акорд у свято внесли й студенти філологічного факультету НДУ, учасники гуртка виразного читання під керівництвом д.ф.н., проф. кафедри методики викладання української мови та літератури Бондаренко А.І.: Шутько В., Агеєва А,, Терех О., Романенко Я., Соколова Д., Симан В., Мусієнко В., які в поетичному слові висловили любов до батьківщини і мови.

Справжньою окрасою урочистостей став виступ дитячого зразкового хору «Сяйво» Ніжинської музичної школи під керівництвом Голуба С.О., ведучих С.Юскевича та І.Шевченко, студентки філологічного факультету Я.Романенко. та молодого викладача факультету культури та мистецтв НДУ імені Миколи Гоголя Я.Йотки, які своїми піснями  створили  учасникам заходу чудовий, піднесений настрій.

Усі присутні могли ознайомитися з виставкою книг із різних куточків України, подарованих міській бібліотеці Шкурком М.П. Представники всіх закладів, запрошені на свято, отримали комплект книг від благодійного фонду «Ніжен».

Спілкування продовжилося під час фуршету, підготовленого ґречною господинею кафе «Прохолода» Л.Зайко.

Оксана Банзерук,

заступник декана з виховної роботи філологічного факультету

Фоторепортаж Валентини Ващенко

Галерея зображень