Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Результати моніторингу якості освіти

Публічні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Звернення до ректора

Скринька довіри

Новини університету

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 12011

15 листопада в НДУ ім. М. Гоголя відбулась Міжнародна науково-практична конференція щодо партнерської взаємодії у системі інститутів соціальної сфери.

Про її важливість наголосив декан факультету психології та соціальної роботи НДУ ім. М. Гоголя Олексій Тимошенко: «По-перше, ця конференція важлива для становлення зв’язків з ближнім та дальнім зарубіжжям. Наш факультет вже 5 років співпрацює зі спеціалістами з Польщі. Ця робота виливається у спільні соціальні проекти. По-друге така зустріч є важливо для наших студентів, адже вони мають можливість познайомитись з досвідом фахівців інших університетів. Окрім того – це можливість поспілкуватись з практиками і застосувати отримані знання в соцустановах Ніжина, де, власне, і  працюють наші випускники».

«Цей навчальний рік ми розпочали з візиту до Польщі, а закінчуємо візитом наших польських колег до Ніжина», – підкреслив кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи НДУ ім. М. Гоголя Олег Лісовець.

У  рамках конференції була презентована книга «Актуальні соціальні проблеми в українських і польських реаліях, тенденціях і перспективах». Книга надрукована двома мовами: українською та польською. Дана монографія  є результатом міжнародного науково-дослідницького співробітництва кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи НДУ ім. М. Гоголя  з кафедрою педагогіки Державної Вищої Професійної школи у Хелмі. Автори представляють аналіз теоретичних  основ соціальних проблем, демонструють їх вирішення у Польщі та Україні, визначають сучасні тенденції у соціальній роботі. Результати наукових досліджень допомагають удосконалити концепцію сталого  соціального розвитку обох країн.

Презентуючи книгу, одна з редакторів, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи НДУ ім. М. Гоголя Світлана Борисюк зазначила: «Ми сьогодні святкуємо 5 років з моменту підписання договору між Ніжинським вишем та Професійною школою в місті Хелмі, але нашій дружбі між професіоналами, між народами та просто між людьми вже більше 5 років. За цей час ми спільними зусиллями видали уже вісім монографій і багато інших наукових праць. Також за цей час студенти Ніжина та Польського міста Хелм разом виконували масштабні дослідження про актуальні проблеми в соціальній сфері. Ми разом обмінювались стажуванням та практиками між викладачами. Цього року ніжинські студенти відвідали кращі заклади соціальної сфери в Польщі. У цій монографії вміщені доробки різних провідних викладачів Ніжинського вузу, українських вишів та навчальних закладів інших країн».

Також свою думку висловила доктор педагогіки Державної вищої професійної школи в місті Хелм Галина Бейгер: «наші спільні книги – це приклад того, як дружба людей і професійна співпраця дають хороші плоди. Наші польські спеціалісти в цій монографії описали найважливіші цінності: справедливість, свободу, людяність – все, що важливо для соціальної сфери. Людяність – це завжди перший пункт в змінах, які ми очікуємо в нашому житті».

Меценат та співавтор даної монографії, депутат Чернігівської обласної ради Сергій Охонько, вітаючи учасників конференції підкреслив: «Мені дуже приємно бути серед вас, адже наука у всіх сферах рухає прогрес! На мою думку, людина,  група людей, організації, як наприклад Ніжинський університет, місто, область та держава в деякій мірі є окремими суб’єктами розвитку. І він залежить від досвіду та знань, що є запорукою успіху чи навпаки… Саме такі заходи, як сьогоднішня конференція, дають можливість обмінюватись інформацією, досвідом, успішними проектами. Я також намагаюсь відвідати якомога більше держав, аби познайомитися з людьми які б навчили мене чомусь новому, і я міг би ці знання реалізовувати у своєму місті та державі. Я впевнений, що ця конференція дасть новий поштовх розвитку для обох держав: Польщі та України, що в свою чергу принесе блага для наших народів». Також Сергій Охонько висловив слова вдячності організаторам конференції, адже саме завдяки вкладеним ними зусиллям проводяться такі важливі і вкрай потрібні зустрічі.

Після пленарного засідання відбулись майстер-класи та засідання секцій за темою конференції.

Марина Волинець

Фото: Тіна Кошелевська, Марина Волинець

 

Прочитано 456 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative